VRM: naujieji merai turi nedelsdami kibti į darbus

Pirmadienį Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovybė susitiko su naujai išrinktais Lietuvos savivaldybių merais. Aptarti savivaldybėms aktualūs regioninės plėtros, viešojo valdymo ir viešojo saugumo sričių klausimai bei svarbiausi darbai, įgyvendinant 2014-2020 m. ES investicijų programą.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis naujai išrinktiems merams palinkėjo žmonių pasitikėjimo bei sėkmės įgyvendinant suplanuotus darbus. Jis taip pat pažymėjo, jog VRM visuomet yra pasirengusi padėti sprendžiant savivaldybėms aktualius klausimus.

„Vidaus reikalų ministerija tiesiogiai atsako už daugelį savivaldybėms svarbių sričių – vietos savivaldos, viešojo administravimo, viešojo saugumo sritis, taip pat už regioninę politiką, kurios priemonėmis savivaldybės naudojasi planuodamos ir investuodamos Europos Sąjungos paramą. Todėl labai svarbu efektyviai dirbti kartu, siekiant svarbiausio tikslo – kad bet kurioje savivaldybėje gyvenantys žmonės būtų saugūs, kad jaustųsi gerai savo aplinkoje ir bendruomenėje“, – sakė ministras S. Skvernelis.

Merams pristatyti ministerijos prioritetai ir artimiausi darbai kartu su savivaldybėmis regioninės politikos, viešojo administravimo ir viešojo saugumo srityse. Ministras akcentavo, kad savivaldybėms svarbu nedelsti deleguojant atstovus į regionų plėtros tarybas, kad jos galėtų kuo greičiau pradėti savo darbą tiek baigiant praėjusį, tiek pradedant naująjį finansinį laikotarpį.

Vidaus reikalų viceministras Julius Morkūnas susitikimo metu apžvelgė regioninės politikos įgyvendinimo 2007-2013 m. ES finansiniu laikotarpiu rezultatus bei pristatė svarbiausius uždavinius, įgyvendinant 2014-2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programą. Savivaldybių merai buvo supažindinti su svarbiausiomis Regioninės plėtros įstatymo nuostatomis, tikslinių teritorijų išskyrimo principais, naujojo ES finansinio laikotarpio regioninėmis priemonėmis bei joms skirtu finansavimu.

2014-2020 m. laikotarpiu ES investicijos bus skiriamos kompleksiniam tikslinių teritorijų (miestų) vystymui (315,6 mln. Eur), kompleksiniam mažiausių miestų, miestelių ir kaimų nuo 1 iki 6 tūkst. gyv. vystymui (52,6 mln. Eur), paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės savivaldybėse gerinimui (15,9 mln. Eur).

14,3 mln. Eur taip pat bus skirta naujai, pirmą kartą miestuose pradedamai įgyvendinti Bendruomenės inicijuotos vietos plėtros iniciatyvai – pagal šią priemonę socialinės plėtros (socialinių inovacijų, verslumo, užimtumo) projektus atrinks bendruomenės, verslo ir vietos valdžios partnerytės pagrindu veikiančios vietos veiklos grupės.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: