Vyksta karinės pratybos „Karaliaus kirtis 2021”

2021 m. liepos mėn. 19 – 30 dienomis Panevėžio mieste ir rajone vyksta kasmetinės Lietuvos kariuomenės mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono lauko taktikos pratybos „Karaliaus Kirtis 2021“.

Kasmet pratybų „Karaliaus Kirtis“ metu Panevėžio miestas ir rajonas paskelbiamas karine operacijų teritorija, įvedama karo padėtis. Pratybų scenarijus kiekvieną kartą nežymiai keičiasi, tačiau nesikeičia pagrindinis tikslas – gebėti valdyti saugumo situaciją, treniruoti organizacijų tarpusavio sąveiką ir bendradarbiavimą su visais pratybose dalyvaujančiais. „Vietą stengiamės nuolat keisti, jei tik leidžia situacijos, taip sudarydami iššūkis pratybų dalyviams vykdant užduotis. Šiais metais nepatenkintųjų protestą pasirinkta vykdyti prie Savivaldybės, nes tai, manome, realistinė situacija“, – pasakojo Karaliaus Mindaugo husaro bataliono S5 skyriaus viršininkas vyr. ltn. T. Malinskas.

Pagal šį scenarijų, nepatenkintų minia susirinko prie Savivaldybės ir vis garsiau ir agresyviau ėmė reikšti savo nepasitenkinimą su reikalavimais nuversti esamą valdžią. Tariantis su protestuotojais, netikėtai nugriaudėjo sprogimas ir pasigirdo šūviai. Minioje prasidėjo panika ir ji išsilakstė. Išsiskirsčius miniai buvo pastebėta nemažai sužeistųjų. Nedelsiant buvo iškviestos greitosios medicinos pagalbos, kurios lengviau sužeistiesiems suteikė pagalbą vietoje, o sunkiau sužeisti buvo nedelsiant išgabenti į Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrių, kuriame jų jau laukė apie įvykį informuotos medikų komandos. Čia nukentėjusiems buvo diagnozuoti sužeidimai, suteikta būtinoji pagalba, o labiausiai sužeisti buvo nukreipti į operacines. Ligoninės medikų komandos dirbo greitai, darniai, jų veiksmai buvo labai koordinuoti, nepriekaištingai tikslūs ir savalaikiai. Profesionaliai dirbusių medikų komandų dėka visiems sužeistiesiems, kurie buvo atvežti į ligoninę, laiku pavyko suteikti būtinąją medicinos pagalbą.

Visa tai – protestų ir kitų neramumų atvejams likviduoti pravesta mokomoji kariuomenės ir civilių organizacijų treniruotė, kurioje dalyvavo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai, policijos, Vadovybės apsaugos tarnybos, Greitosios medicinos pagalbos ir Respublikinės Panevėžio ligoninės tarnybos.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: