Organizatorių nuotr.

XXI Bistrampolio festivalis | Philippe Giusiano (Prancūzija) rečitalis

Kviečiame į vienintelį šiais metais Lietuvoje, vieno iš prestižiškiausių pasaulyje, XIII tarptautinio F.Chopin‘o vardo pianistų konkurso Varšuvoje nugalėtojo Philippe Giusiano koncertą!

Koncertas Bistrampolio dvare vyks rugpjūčio 18 d. 18 val.

Programoje  F.Chopin’o kūriniai.

XIII-ojo tarptautinio Frederic Chopin’o vardo konkurso Varšuvoje nugalėtojas, Philippe Giusiano (Prancūzija) pripažintas etalonu, atliekant lenkų kompozitoriaus kūrinius. Pirmą kartą šiame konkurse jis dalyvavo septyniolikos metų ir sugrįžęs po penkerių metų, 1995 metais, tapo lyderiu. Išleidus antrąjį kompaktinį diską su Chopin’o kūriniais, muzikos kritikai rašė : „… jausmas, kad taip grojo pats Chopin’as “. (O. Bellamy – le Monde de la Musique). Po sėkmės viename garsiausių konkursų pasaulyje, Philippe Giusiano pateko tarp geriausių pianistų ir tai suteikė galimybę koncertuoti didžiausiose koncertų salėse, jų tarpe Carnagie Hall Niujorke, Concertgebouw Amsterdame, Veronos Teatre, La Scala Milane, Théâtre des Champs-Elizées ir Salle Gaveau Paryžiuje, Suntory Hall Tokijuje.

Philippe Giusiano dalyvavo daugelyje festivalių Prancūzijoje – La Roque d’Anthéron, kur jis yra nuolat kviečiamas, Chaise-Dieu, Aix-en-Provence, Chopin chez George Sand La Châtre, Chopin’o festivalis Bagatelle, La Folle Journée, Berlioz Festival ir užsienyje – Ravello festivalis Italijoje, Ruhr festivalis Vokietijoje, festivalis Chopin i jego Europa Varšuvoje, Duszniki Chopin festivalis, Antonin Chopin festivalis Lenkijoje. Jis važiuoja į koncertinius turus po Vokietiją, Japoniją, Austriją, Lenkiją, Rusiją, Italiją, Portugaliją, Maroką, Daniją, Lietuvą, Ispaniją, Braziliją, Argentiną, Kanadą ir Vidurio Rytus. Koncertuoja su daugeliu išskirtinių orkestrų ir dirigentų, jų tarpe, Antoni Wit, Krzysztof Penderecki, Philippe Entremont, Kazimierz Kord, Yutaka Sado, Jacek Kaspszyk, Grzegorz Nowak, Marek Pijarowski.

Minint 200-ąsias F.Chopin’o gimimo metines, Philippe Giusiano sėkmingai koncertavo Prancūzijoje, Ispanijoje, Vidurio Rytuose, Japonijoje, Lenkijoje ir Skandinavijoje, atlikdamas visus Chopin’o kūrinius fortepijonui solo ir su orkestrui.

Prancūzijoje ir Japonijoje išleisti CD, skirti Chopin’o ir Rachmaninov’o muzikai, buvo labai gerai įvertinti kritikų ir žiūrovų. Kompaktiniai albumai su Chopin’o 24 Etiudais ir 24 Preliudais buvo pripažinti visame pasaulyje. 2017 m. Varšuvos Chopin’o instituto užsakymu buvo įrašytas ir išleistas albumas, skirtas Chopin’o ankstyviesiems kūriniams.

Be savo meninės karjeros, pianistas nuolat veda meistriškumo kursus Lenkijoje ir Japonijoje. 2008 – 2020 m. jis buvo kviestinis profesorius Heisei muzikos koledže Kumamoto mieste, Japonijoje.

2019 m. buvo pakviestas į II-jo Tarptautinio Chopin’o vardo konkurso žiuri komisiją, vykusio Pekine, o 2019 spalio mėnesį – žiuri narys prestižiniame XVIII-ame Frederic Chopin’o vardo konkurse Varšuvoje.

Philippe Giusiano studijavo Marselio Conservatoire de Région Pierre Barbizet klasėje , o vėliau – Paryžiaus Conservatoire National Supérieur de Musique et de Dance Jacques Rouvier klasėje, kurią baigė būdamas 16 metų. Vėliau, gavęs stipendiją, studijavo Zalcburgo Mozarteum’e. Studijų laikotarpiu laimėjo daugybę prizų nacionaliniuose ir tarptautiniuose fortepijoniniuose konkursuose.

2012 m. Philippe Giusiano buvo apdovanotas Marselio Miesto Medaliu už ypatingus nuopelnus gimtojo miesto kultūriniam gyvenimui. 2023 metais Lenkija suteikė Lenkijos kultūros ambasadoriaus vardą už lenkiškos muzikos ir kultūros propagavimą visame pasaulyje.

Bilietai:

https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/philippe-giusiano-prancuzija-recitalis-399652/

Renginio nuoroda:

https://www.facebook.com/events/3431912653724491/

Festivalį remia:

Lietuvos Kultūros taryba, Panevėžio r. savivaldybė, UAB „Infes technologijos“


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: