Žadėti darbai neprasidėjo

Laikraštyje buvome rašę, kad UAB Ukmergės autobusų parkas ir bendrovė „Lidl Lietuva“, kuri finansuoja naujos Ukmergės autobusų stoties projektavimą, sutarė, jog senoji stotis veiks iki balandžio 1 dienos. Tuomet ji bus uždaryta, o pastatas pradėtas griauti. Tačiau dabar planai šiek tiek koreguojami.

UAB Ukmergės autobusų parkas direktorius Alfonsas Prabišas teigė, kad šiuo metu prognozuoti, kada prasidės Autobusų stoties griovimo darbai, sudėtinga.

Praėjusių metų pabaigoje UAB Ukmergės autobusų parkas ir UAB „Lidl Lietuva“ pasirašė sutartį dėl senojo Autobusų stoties pastato pirkimo-pardavimo ir 1 ha dydžio sklypo dalies nuomos. Sklype, esančiame prie Vytauto ir Kareivinių gatvių sankryžos, projektuojama nauja Ukmergės autobusų stotis. Šiuos darbus finansuoja tame pačiame maždaug hektaro plote prekybos centrą statysianti bendrovė „Lidl Lietuva“.

Pasak A. Prabišo, pastato projektas jau parengtas ir yra paskelbtas Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“ .

„Naująją stotį projektavo UAB „Projestos projektai“. Dabar yra skirtas laikas pastebėtoms klaidoms ištaisyti. Manau, kad tai neturėtų užtrukti, tačiau prognozuoti, kuomet tai bus atlikta, nesiryžčiau. Ištaisius projekto klaidas, bus išduotas statybos leidimas. Tada galėsime skelbti konkursą rangovui“, – sakė UAB Ukmergės autobusų parkas direktorius.

Pasak pašnekovo, jei šios paminėtos procedūros vyks sklandžiai, gali pakakti ir mėnesio kito. Jei konkurso rezultatai būtų apskųsti, senosios stoties griovimas ir naujosios statybų pradžia nusikeltų dar toliau.

„Projektavimo darbus pradėdami architektai prognozavo, jog realu tikėtis, kad statybos leidimas bus išduotas pavasarį. Taip pat jie teigė, kad tokį pastatą galima pastatyti per 6–9 mėnesius. Manau, kad nuo plano kol kas nėra nukrypta“, – sakė UAB Ukmergės autobusų parkas vadovas

A. Prabišas patikino, jog bendrovė jau yra suplanavusi savo veiklą, kai teks išsikraustyti iš senojo pastato ir teritoriją užleisti statybininkams. Numatyta dabartinės taksi stovėjimo aikštelės vietoje pastatyti keturis vadinamuosius konteinerius ir į juos perkelti laukimo salę, stoties administraciją, dispečerinę, vairuotojų poilsio kambarį, bagažo skyrių. Prasidėjus senosios stoties ir peronų griovimo darbams, vykstant statyboms, nemažu iššūkiu taps atvykstančių ir išvykstančių tarp-miestinių bei priemiestinių autobusų eismo ir sustojimo vietų koregavimas. Dalis autobusų iš Vytauto gatvės užsuks į Kareivinių gatvę, kiti sustos ir keleivius išlaipins bei įlaipins Vytauto gat-vėje.

Naujos autobusų stoties pastatas iškils dabartiniame perone. Jis projekto metu taip pat bus griaunamas. Stotį numatyta statyti šiaurės vakarinėje sklypo dalyje, peronas bus įrengtas greta – šiaurinėje dalyje, o 11 automobilių stovėjimo aikštelė – rytinėje dalyje, dar kelios vietos numatomos prie vakarinio įvažiavimo į sklypą.

Projektuojamas stoties pastatas užims apie 450 kvadratinių metrų, bus dviejų aukštų, L raidės formos. Pagrindinis įėjimas – šiauriniame kampe, bus montuojamos automatiškai atsiveriančios durys. Iš tambūro patenkama į 40 vietų laukimo salę. Joje yra kasų, vaiko ir mamos zonos, iš čia patenkama į lankytojų tualetų bloką bei administracines stoties patalpas. Pirmame aukšte projektuojama dispečerinė, stoties viršininko kabinetas, bagažo saugojimo patalpa, vairuotojų poilsio kambarys, darbuotojų tualetai, inkasacijos, ūkinės ir techninės įvadų patalpos. Antras aukštas skirtas stoties administracijai. Jame projektuojami keli kabinetai, darbuotojų virtuvėlės patalpa, susirinkimų salė, archyvo patalpa, serverinė. Šalia pagrindinio pastato suprojektuota perono pastogė, dengianti 10 autobusų stotelių.

Preliminari naujosios Autobusų stoties kaina – apie 430 tūkst. eurų.

Šalia Autobusų stoties, 9 928 kv. m ploto sklype, kuriame dabar stovi UAB Ukmergės autobusų parkas priklausantis stoties pastatas, rytinėje dalyje numatyta pastatyti LIDL parduotuvę, o vakarinėje sklypo dalyje ir ties Vytauto gatve įrengti 130 vietų automobilių stovėjimo aikštelę.

 
Loreta EŽERSKYTĖ


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: