Rokas Jazdauskas (Žemynos progimnazijos nuotr.).

Žemynos plaukikų startai komandinėse taurės varžybose

Šalies sostinėje Vilniuje lapkričio 11-12 dienomis vyko tradicinės „LTU Aquatics“ organizuojamos komandinės taurės plaukimo varžybos. Lazdynų baseine jėgas tarp Lietuvos plaukimo mokyklų ir klubų pasitikrins daugiau nei 250 sportininkų, tarp kurių Europos čempionatui besiruošiantis Adomas Gatulis bei kiti Panevėžio Žemynos baseino plaukikai.

Sportininkai įskaitinius taškus savo komandoms galės uždirbti plaukdami tik finaluose, į kuriuos galės patekti ne daugiau dviejų tos pačios plaukimo mokyklos atstovų. Praėjusiais metais pergalę šiose varžybose šventė panevėžiečiai, aplenkę Sostinės sporto centro, Kauno plaukimo mokyklos ir Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro komandas.

Pirmos varžybų dienos rezultatai maloniai džiugino trenerius ir sportininkus. Plaukdamas 200 m laisvu stiliumi Rokas Jazdauskas iškovojo pirmąją vietą, jo rezultatas – 1:47.49 sek., Matas Činga liko ketvirtas. 200 m krūtine nuotolyje Rugilė Abračinskaitė iškovojo antrąją vietą, Dominykas Šulskis laimėjo trečiąją, Domas Vilimas liko ketvirtas. 100 m nugara plaukime Greta Šadauskaitė užėmė penktąją, Beata Jakštaitė šeštają vietas. Vaikinų grupėje Tomas Lukminas laimėjo trečiąją vietą, Arminas Murėnas liko septintas. Puikiai 100 m peteliške praplaukė ir pirmąją vietą iškovojo Kristupas Trepočka, Aikas Remeika nuotolį įveikė aštuntas. 100 m kompleksiniu būdu komandos draugai Rokas Jazdauskas ir Adomas Gatulis iškovojo pirmąją ir antrąją vietas. Tą patį nuotolį Austė Backevičiūtė įveikė septinta. 50 m laisvu stiliumi plaukime Tomas Lukminas iškovojo trečiąją vietą, Beata Jakštaitė liko šešta, Greta Šadauskaitė septinta, Arnas Augustinavičius aštuntas. 50 m krūtine nuotolį Adomas Gatulis įveikė antras ir pasidabino sidabro medaliu, Arnas Augustinavičius ir Rugilė Abračinskaitė liko ketvirtose vietose. Mišrioje estajete 4×50 m komleksiniu būdu Žemynos plaukimo komanda, kurią sudarė Beata Jakštaitė, Kristupas Trepočka, Rugilė Abračinskaitė ir Rokas Jazdauskas iškovojo trečiąją vietą.

Antroji varžybų diena buvo sunki ir ilga, tačiau taip pat džiugino trenerius gerais auklėtinių rezultatais. 200 m kompleksiniame plaukime nepralenkiamas buvo Rokas Jazdauskas ir iškovojo pirmąją vietą, o komandos draugas Adomas Gatulis džiaugėsi antrąja vieta. Vytė Gelažytė šiame nuotolyje liko penkta. 100 m laisvu stiliumi plaukime greičiausiai plaukė Tomas Lukminas ir pasipuošė aukso medaliu, Kristupas Trepočka atplaukė ketvirtas, Austė Backevičiūtė finale liko aštuta. 200 m peteliške rungtyje Vytė Gelažytė ir Adomas Gatulis iškovojo antrąsias vietas, Aikas Remeika liko penktoje vietoje. 100 m krūtine Dominykas Šulskis atplaukė ketvirtas. 50 m peteliške antrąja vieta džiaugėsi Kristupas Trepočka, ketvirtąja Rokas Jazdauskas, aštuntoje liko Austė Backevičiūtė. 200 m nugara plaukime ketvirta buvo Greta Šadauskaitė, Augustė Jakštaitė penkta, Arminas Murėnas atplaukė šeštas. 50 m nugara nuotolyje Augustė Jakštaitė užėmė penktąją, Greta Šadauskaitė aštuntąją, vaikinų grupėje Arminas Murėnas šeštąją, Matas Činga septintąją vietas. Žemynos plaukikų komanda Rokas Jazdauskas, Tomas Lukminas, Beata Jakštaitė ir Austė Backevičiūtė plaukė mišrioje estafetėje 4×50 m laisvu stiliumi ir iškovojo trečiąją vietą.

Bendroje įskaitoje Panevėžio Žemynos komanda iškovojo trečiąją vietą. Daugelis mūsų komandos sportininkų pasigerino savo asmeninius rezultatus, treneriai dalyvavimą komandinėse taurės varžybose vertina gerai.

Sportininkus varžyboms ruošė Mintara Labanauskienė, Rita Kondrotaitė, Guoda Jonelytė Lukošienė ir Aivaras Šaulianskas.