Pixabay nuotr.

Žinomi Lietuvos žmonės papasakojo, ką dovanotų Kalėdoms, jei turėtų neribotas galimybes

Jeigu galėtumėte padovanoti bet ką, kaip atrodytų jūsų dovanos? Artėjant didžiausioms metų šventėms į šį klausimą atsakė žinomi Lietuvos žmonės ir ne pelno siekiančių organizacijų atstovai. Visi jie kviečia šiemet artimiesiems dovanoti tokias dovanas, kurios netelpa į glėbį – rūpestį, dėmesį vienas kitam, laiką kartu ir gerą savijautą.

Kaip atrodo dovanos, netelpančios į glėbį?

„Man atrodo, tokiu laiku, kai visi skuba, bėga, bando uždirbti daug pinigų, visur važinėja, svarbu yra skirti laiko savo brangiems žmonėms. Kuo daugiau su jais pabūti, kuo daugiau visko patirti, kad būtume kartu“, – pasakoja žurnalistas-keliautojas Orijus Gasanovas.

„Aš padovanočiau kiekvienam savo brangiam žmogui po tokį žurnalą, kuriame būtų labai daug kelionių pasirinkimų. Viskas būtų už juos sugalvota, suorganizuota, jiems nereikėtų nieko daryti – tik pirštu durti ir sakyti: „Aš noriu čia!“. Ir ten jie atsidurtų“, – šypsosi atlikėja ir dainų autorė Monika Liu.

Lietuvos Raudonojo kryžiaus atstovė Luka Lesauskaitė atvirauja, kad jeigu ji galėtų padovanoti bet ką – dovana nebūtų materiali ar apčiuopama. „ Tai būtų kažkas apie gerumą, gerą jausmą, apie patirtį. Iš tiesų žmonėms, kurie yra paliesti krizės – vieniši senjorai, migrantai, pabėgėliai, negalią turintys žmonės, ar tiesiog žmonės atsidūrę nelaimėje – reikia ne daiktų, bet išklausymo, gero žodžio, palaikymo ir buvimo kartu.“

„Jeigu turėčiau visus pasaulio pinigus, tai tikrai padaryčiau, kad niekam jų netrūktų ir niekas neturėtų bado ar nepritekliaus. Bet jeigu realistiškiau kalbant, tai man atrodo, kad geriausios dovanos yra įspūdžiai: kelionės, laikas kartu, kartu veikiama veikla. Tokias dovanas dovanočiau“, – pasakoja aktorė Gelminė Glemžaitė.

Didžiausia dovana, kurią mes galime padovanoti vieni kitiems – tikrų tikriausias džiaugsmas, sako iliuzionistas Mantas Wizard: „Nėra magiškesnės akimirkos už tą, kai tu pamatai, kai brangaus žmogaus akys akimirkai suspindi džiaugsmu. Nors laimė, atrodo, trunka tik akimirką, bet dėl tos akimirkos verta daug pagalvoti ir pasistengti.“

Nacionalinio transplantacijos biuro vadovė Ieva Grybauskaitė sako, kad jeigu galėtų žmogui padovanoti bet ką, ji padovanotų sveikatą.

„Geriausia dovana yra svajonių išsipildymas – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Ši dovana įgyvendina ne tik mūsų norą padėti vienas kitam, bet ir išpildo vaikų norus. Ar tai būtų noras pasveikti, ar gauti kitokią dovaną, o gal ką nors pamatyti. Tai iš tikrųjų suteikia didžiausią laimę, daugiausiai džiaugsmo mums visiems“, – pasakoja Rimantas Kaukėnas.

„Norėčiau išvakarėse iškepti šeimai didelį ir skanų tortą, kad ryte juos pradžiuginčiau. Juk naminiai tortai džiugina ir vyresnio amžiaus žmones, ir jaunesnius, ir vaikus, – šypsosi aktorė Larisa Kalpokaitė. – Arba ryte bent šiltą bučinuką ir gražius palinkėjimus padovanočiau. Žinote, kai vaikas arba močiutė atsikelia, o tu pasilenki, pabučiuoji ir pasakai jiems „su šventėm, aš tave myliu“, tai yra labai brangu.“

Sveikata – svarbi dovana, kurios negali supakuoti

Pasikalbėti apie svarbiausias dovanas žinomus žmonės šiemet pakvietė „Eurovaistinė“ ir kartu su jais jautrius video filmukus, kuriuos gyventojai jau šiandien gali išvysti socialiniuose tinkluose:

„Įsisukant į švenčių laukimo sūkurį norime pakviesti žmones stabtelėti ir nepamiršti, apie ką iš tiesų yra Kalėdos. Šiemet „Eurovaistinės“ kalėdinėje kampanijoje kalbame apie reikšmingas dovanas – tas, kurios netelpa į glėbį, arba tokias, kuriomis neišlaidaudami pasakome pačius svarbiausius dalykus. Sveikata – bene dažniausiai įvardijama dovana, kurią daugelis norėtų įteikti brangiausiems. Jos mes negalime supakuoti ir padėti po Kalėdų eglute, bet galime savo dovanomis priminti, kad jie mums rūpi bei paraginti skirti daugiau dėmesio savo sveikatai“, – pasakoja „Eurovaistinės“ Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovė Kristina Gumauskienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: