Žmogaus saugos diena ,,Žemynos” progimnazijoje

Balandžio 15 dieną ,,Žemynos“ progimnazijoje vyko netradiciniam ugdymui skirta Žmogaus saugos diena. Jos tikslas buvo supažindinti mokinius su kario profesija, paaiškinti apie nepageidaujamų įvykių, kurie išprovokuoja arba gali sukelti žalingas pasekmes, atsiradimo tikimybę ir saugų elgesį ekstremalių situacijų metu. Ne mažiau svarbu buvo akcentuoti, kokia būtina visiems yra taika ir kad nuo kiekvieno pastangų priklauso jos išsaugojimas.

Iš pat ryto mokykloje šurmuliavo Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 501-osios pėstininkų kuopos kariai, vadovaujami kapitono Valerijaus Gruodžio. Mokiniams buvo sudaryta galimybė apžiūrėti karių ginkluotę, ekipuotę. Nusitęsė ilgos eilės mokinių, norinčių palaikyti ginklą rankose, nusitepti veidą maskuojančiais dažais. Vyko praktiniai-edukaciniai užsiėmimai: ,,Išgyvenimas miške- laužų kūrimas be ugnies priemonių“, ,,Kario veiksmai stebėjimo poste“. Norintieji galėjo pro žiūronus stebėti įsivaizduojamą priešą, fiksuoti jo judėjimą, įkurti laužą be tradicinių ugniai įkurti reikalingų priemonių.

Kol vyresnieji gilinosi į karinės strategijos paslaptis, pradinukai dalyvavo paskaitoje ,,Mano augintinis“. Čia vaikams suprantama forma buvo paaiškinta apie gyvūnų priežiūros reikalavimus, tinkamą ir saugų elgesį su jais. Buvo palyginta žmogaus ir gyvūno sandara, akcentuoti panašumai ir skirtumai. Po paskaitos pradinių klasių mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti mokinių atneštų fotografijų apie augintinius parodą.

Vėliau klasės pasiskirstė srautais: aštuntokai išklausė paskaitą apie kario profesiją, o visi kiti- apie civilių veiksmus karinio konflikto zonoje. Paskaitos buvo įdomios, įtraukiančios mokinius, verčiančios susimąstyti apie realią karo grėsmę, duodančios vertingų patarimų, kaip elgtis paimtam į nelaisvę įkaitui, kaip sumažinti pavojaus riziką. Patraukliai buvo pristatyta kario profesija, išaiškinti reikalavimai, keliami norintiems įstoti į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją ar tarnauti Lietuvos kariuomenėje.

Taip pat mokiniams buvo organizuotos klasės valandėlės apie saugų elgesį ekstremalių situacijų metu: evakuacijos iš daugiabučio taisyklės, dirbtinio kvėpavimo nelaimės ištiktam žmogui atlikimas, pagrindiniai naudojimosi gesintuvais principai. Apibendrindami savo žinias, visi turėjo atsakyti į klausimus, susijusius su civiline sauga, ir įsivertinti.

Svarbiausias Žmogaus saugos dienos renginys buvo evakuacijos pratybos. Ją paskelbė du garsiniai signalai. Pratybų tema: mokykloje kilusio gaisro gesinimas, žmonių gelbėjimas. Šių pratybų tikslas – apmokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis mokykloje kilus gaisrui, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą, derinti įstaigos administracijos, kuri turi numatyti priemones evakuojant žmones ir parenkant jų laikiną susirinkimo vietą, ir savivaldybės veiksmus. Per numatytą laiką visi mokyklos darbuotojai, mokiniai, prižiūrimi mokytojų, evakavosi į mokyklos stadioną ir išklausė tolesnius mokyklos direktoriaus nurodymus. Evakuacija truko 10 minučių. Taip ir buvo suplanuota. Šios pratybos parodė, jog mokyklos bendruomenė yra organizuota, kilus pavojui geba tiksliai vykdyti nurodymus, veikia vieningai ir darniai. Pratybos susilaukė didelio mokyklos bendruomenės susidomėjimo ir atnešė naudos ne tik moksleiviams, bet ir visam mokyklos personalui, darsyk primindamos visiems elementarias žinias apie tai, kaip elgtis evakuacijos metu. Juk niekada nežinai kas gali nutikti…

Netradicinio ugdymo dieną mokiniai, susipažinę su kario profesija, suprato, kad ginklą išsitraukti galima tik ginantis, kad niekada nereikia skleisti agresijos ir priešiškumo. Būtina tai pakeisti žmogiškumu – meile, išmintimi, vienybe – jau šiandien, tada rytojus bus kitoks. Taika žmogaus širdyje – taika visame pasaulyje. Ir tai vienintelis kelias į visuotinę Taiką. Būtent tokia ir buvo Žmogaus saugos dienos idėja.

„Žemynos“ progimnazijos Žmogaus saugos mokytoja Dalia Liorančienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: