Žodžio ir muzikos vakaras poetei Liūnei Sutemai

2015 m. gruodžio 9 d. (trečiadienį) 17 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14) kuluaruose vyks LITERATŪROS IR KINO DIENŲ vakaras – žodžio ir muzikos improvizacijos JAU LAIKAS SUGRĮŽTI, atliekamos Pauliaus Širono ir pianistės Simonos Zbarauskaitės.

Vakaras skiriamas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatei, poetei Liūnei Sutemai, (tikr. Zinaida Nagytė-Katiliškienė, 1927–2013). Eilėraščių iš visos poetės kūrybos skaitys Lietuvos radijo žurnalistas, poezijos skaitovas, š.m. „Poezijos pavasario“ Laimono Noreikos premijos laureatas Paulius Šironas. Pianistė Simona Zbarauskaitė skambins F. Šopeno, A. Parto, F. Glasso, T.Z. Kasserno kūrinių.

Renginyje taip pat žiūrėsime ištrauką iš dokumentinio filmo „Marius Katiliškis – iš prisiminimų…“ (rež. Arvydas Reneckis, 1997), kur Liūnė Sutema pasakoja apie savo vyrą, garsų prozininką Marių Katiliškį. Filme esama unikalių fotomenininko A. Kezio filmuotų kadrų, įamžinusių garsių kūrėjų aplinką 1971 m.

„Literatūros ir kino dienos“ – tai tęstinis Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vykdomas projektas, kuriuo siekiama populiarinti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybą, gilinti pažintį su Lietuvos kultūrai nusipelniusiomis asmenybėmis. Projekto renginys, skirtas poetei Liūnei Sutemai, lapkričio mėnesį buvo šiltai sutiktas Panevėžio regiono Pasvalio M. Katiliškio viešosios bibliotekos lankytojų.
Kviečiame!
Vilija Stokienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: