Žolinė Panevėžio rajone tęs ilgametes tradicijas

Rugpjūčio 15 d. kasmet minima Panevėžio rajone giliais tradicijas puoselėjanti Žolinė (Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventės) savaitgalį vėl pakvies į tradicinius renginius rajono gyventojus ir svečius.

Rugpjūčio 14–21 d. Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikoje vyks Didieji Žolinės atlaidai. Visos Šv. Mišios ir maldos esant tinkamam orui dėl bazilikos vidaus ir išorės atnaujinimo darbų vyks bazilikos aikštėje. Bus teikiami sakramentai, šventinami žolynai, vyks poetiški bei liaudiški pasidainavimai, šventiniai koncertai, kuriuose dalyvaus garsūs atlikėjai.

Visi Didžiųjų Žolinės atlaidų Krekenavoje renginiai čia

Rugpjūčio 15 d. 14 val. aikštėje prie Krekenavos mažosios bazilikos vyks Žolinės atlaidų pakermošis.

Nuo seno priimta, kad per Žolinę susiburia giminės, iš svetur sugrįžta artimieji. Rugpjūčio 14–16 d. jie laukiami tradicinėje Raguvos miestelio kraštiečių šventėje „Kaip gera grįžti man tėviškėn“.

Renginiai vyks Raguvos kultūros centre, gimnazijos stadione, bendruomenės namuose, Šv. Florijono aikštėje. Spektaklis, sporto varžybos, lauko prekyba ir amatų turgelis, atrakcijos vaikams, edukacinės programos, vaišės, šventinis koncertas – pramogų netrūks nei suaugusiems, nei vaikams.

Visi kraštiečių šventės renginiai Raguvoje čia

Šalyje nesitraukiant COVID-19 virusui renginių dalyviai ir svečiai raginami būti sąmoningais ir budriais, saugoti savo ir aplinkinių sveikatą, nepamiršti privalomų reikalavimų – saugaus atstumo laikymosi, rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymių turinčių asmenų prašome renginiuose nedalyvauti.

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: