UAB „Ambulansas“ akcininkas ir nusipelnęs Lietuvos psichiatras Leonas Kačinskas: „Atsiprašau, jie nežino ką daro“
Žiniasklaidoje sparčiai išplitus žinutei apie vakcinavimą Šilalėje UAB „Ambulansas“ vadovo ir jo šeimos narių, 20 procentų įmonės akcijų turintis bei „Greitosios medicinos pagalbos“ asociacijos prezidentas ir nusipelnęs Lietuvos psichiatras Leonas Kačinskas išplatino pranešimą, kuriame ne tik apgailestauja dėl susiklosčiusios situacijos, bet ir smerkia įmonės vadovo Ričardo Ūselio veiksmus, vadindamas juos visiška savivale ir visai neteisėtu naudojimusi padėtimi, tai vertindamas kaip nusikaltimą ne tik prieš visuomenę, bet ir kolegas medikus.
„Labai gaila, kad dažnai įmonės „Ambulansas“ generalinis direktorius ne tik pamiršta, kad yra ir kitų įmonės savininkų, bet apskritai – užsiima savivale. Labai gaila, kad Ričardas, žinodamas, kad aš sukuosi pirmuose frontuose ir matau, kokia situacija yra iš tikrųjų, nepasitarė ir nepaklausė patarimo: tokio skandalo šiandien neturėtume. Iš pradžių Išgirdus tokias naujienas, kokios jos yra, negalėjau patikėti. Tuo labiau, kad pats Ričardas neturi medicininio išsilavinimo ir neturi tiesioginio pirminio kontakto su ligoniais. Lygiai taip pat ir su jo aplinkos žmonėmis. Nesuprantu ir sūnaus sprendimo elgtis taip iracionaliai, neparodant atitinkamos pagarbos kolegoms Vilniuje – juk jis pats dirba Vilniaus miesto greitosios pagalbos dispečerinėje. Jį ir taip kartu su visais būtų vakcinavę. Kam atimti davinį iš tų, kuriems jo reikia labiau?“ – teigia LSMU Kauno ligoninės Aleksoto sektoriaus psichiatrijos ligoninėje (ir „COVID-19” skyriuje) dirbantis Leonas Kačinskas.
Šilalei buvo skirta 150 vienetų vakcinų. Skaičiuojant čia dirbančius medikus, ir tai pastarųjų turima per mažai. Be jų – dar senoliai senelių namuose, tiesiogiai papuolantys į aiškiai apibrėžtą rizikos faktoriaus zoną. Leoną Kačinską pasiekusiais duomenimis, kartu su generalinio direktoriaus šeimos nariais šios „prioritetinės“ vakcinacijos metu buvo paskiepyti 20 iš turimų 55 darbuotojų. Deja, bet vakcinuoti asmenys didžiąja dalimi susiję ne su būtinos ar pirminės medicininės pagalbos suteikimu, o įmonės administravimu ar tiesiog susiję šeimos ryšiais ir įmonėje nedirba.
L.Kačinskas: „Jaučiu pasipiktinimą, nusivylimą ir gėdą“.
„Man labai labai gėda ir liūdna, kad tiek metų kurta įmonė ir daugiametis įdirbis į privačių įstaigų veiklos įvaizdį žlunga akyse. Labai gaila, kad vieno žmogaus egoizmas per vieną dieną gali sugriauti tai, ką su kolegomis kūrėme itin ilgai ir atsakingai. Dėl vadovo neatsakingumo, tiek kolegų medikų, tiek visuomenės akyse daroma neištaisoma žala. 22 įmonės veiklos metai – tiesiai į kanalizacijos šulinį. Jūs pagalvokite, kiek turime tų, kurie pirmoje eilėje stovi kovoje su liga, bet jų vakcinos dar nepasiekė? Ką kalbėti apie solidaus amžiaus bendruomenės dalį, kuri supranta, jog turi laukti vasaros, nes gal tada… Gal sulauks vakcinos ir jie? Nejau visi kiti mažiau verti nei vienas žmogus, kuris tiesiog valdo privačią greitąją? Aš suprantu, kad jis serga, tačiau sergu ir aš. Ir didžioji dalis bendruomenės. Bet čia turi veikti sąmoningumas ir atsakingumas tiek prieš savo darbuotojus, tiek prieš kitus kolegas medikus, tiek prieš bendruomenę. Negaliu kalbėti apie priesaikos dirbti ligoniams laužymą, nes jis jos nedavė, tačiau prioritetai visiems juk aiškūs. Dabar gaunasi, kad net pačioje įmonėje vakcinuoti ne tie darbuotojai, kurie turėtų būti ir to negalėčiau pavadinti kaip personalo gynimu ir stengimusi, kad išliktų kuo daugiau medikų, galinčių suteikti pagalbą. Kalbu apie medikus, kurie galėtų padėti kaimynui, draugui, mamai – ar net jam pačiam. Toks Ričardo sprendimas ne tik nesuprantamas, bet ir nepateisinamas. Jaučiu pasipiktinimą, nusivylimą ir gėdą. Atsiprašau bendruomenės, medikų ir privačių įstaigų už padarytą žalą.“ – sakė Leonas Kačinskas.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!