NVSC nuotr.
Atsakymas, ar skiepyti darbuotojus nuo gripo: susirgęs įmonei kainuoja 10 kartų daugiau
Statistikai rodant, kad sergamumas gripu ir vėl kyla, specialistai primena – virusas niekur nedingo, todėl būtina kalbėti apie apsaugos priemones. Nors kai kurie į gripą numoja ranka – neva tai tik stipresnis peršalimas – jis išties gali sukelti plaučių, smegenų uždegimus, kvėpavimo nepakankamumą, sepsį ar net širdies smūgį. Tačiau net ir praėjęs be komplikacijų, gripas visada turės nemalonių pasekmių darbdaviams.
„BENU Vaistinė Lietuva“ generalinė direktorė Rasa Montvilė pasakoja, kad nuo gripo į vaistines pasiskiepyti ateinantys klientai vis dažniau prašo sąskaitų faktūrų. Tai reiškia, kad apsauga rūpinasi jų darbdaviai.
Remiantis paskutiniais Statistikos departamento duomenimis (2019 m.), dirbantis lietuvis vidutiniškai per metus sukuria 31,6 tūkst. Eur vertės. Jei dėl ligos darbuotojas praleistų savaitę, grubiai skaičiuojant, įmonei tai kainuotų virš 600 eurų – net 60 kartų daugiau, nei kainuoja vakcina nuo gripo.
„Anot gydytojų, gripas gydomas bent savaitę. Kai šalyje fiksuojamas didelis darbuotojų poreikis, vieno ar kelių darbuotojų susirgimas gripu gali sujaukti visos komandos darbą. Suprasdami šią grėsmę ir norėdami pasiūlyti patogesnį sprendimą, pradėjome nuo gripo skiepyti įmonių darbuotojus jų pačių darbo vietoje. Tikimės, kad tai išspręs nepatogumo ar daugybės sąskaitų faktūrų problemą. Juk kiekvienas darbdavys nori sukurti darbo aplinką, kurioje darbuotojai jausis kur kas saugiau“, – teigia R. Montvilė.
Skiepytis rekomenduojama prieš prasidedant gripo sezonui, tačiau tai galima daryti viso gripo sezono metu. Pakankamo antikūnų kiekio organizme susidarymui reikalingas maždaug dviejų savaičių laikotarpis.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!