Magnio trūkumas: Kaip užkirsti kelią ir apsisaugoti?
Medikai pastebi, jog kiekvienais metais, šalyje daugėja žmonių, sergančių depresija. Įprasta manyti, jog tai susirgimas, kurį lemia rimtos traumos, ilgai užsilikusi slogi nuotaika, tragedijos ar užslėpti prisiminimai iš vaikystės. Tačiau specialistai pastebi, jog žmonių, sergančių depresija ypač padaugėja keičiantis metų laikams. Tam gali būti ir visai paprastai paaiškinama priežastis – magnio trūkumas.
Kam žmogui reikalingas magnis?
Kiekvienam iš mūsų magnis yra labai svarbus tam, kad jaustumėmės gerai. Magnis prisideda ne tik prie mūsų geros savijautos ir poilsio, tinkamos širdies veiklos, tačiau ir prie raumenų darbo bei tinkamo kaulų tankio. Tačiau ne retai magnio preparatai, tiek maisto papildų forma, tiek transderminis (įsisavinamas per odą) magnis gali būti skiriami įvairiomis ligomis sergantiems žmonėms. Pavyzdžiui, magnio aliejus gali būti naudingas žmonėms, sergantiems glaukoma, inkstų akmenlige, esant širdies ritmų sutrikimams, raumenų ligoms, sergant diabetu. Tokiems pacientams skiriami magnio preparatai, padedantys atstatyti organizmą ir praturtinti jį reikalingomis medžiagomis. Tad magnis yra reikalingas mūsų organizmui kiekvieną dieną.
Beje, ši medžiaga taip pat svarbi sportuojantiems žmonėms, nes būtent magnis padeda išlaikyti tinkamą fizinį pasirengimą. Jis labai svarbus raumenų ir širdies veiklai, tad ne retai magnio trūksta būtent sportuojančių žmonių organizme. Dažnai besitreniruojantys sportininkai vartoja magnio papildus, stengiasi magnio gauti iš maisto, o jų spintelėje visuomet yra magnio aliejus.
Ar Jums trūksta magnio?
Visgi, nemažai žmonių vis dar nežino, kokie simptomai rodo, kad Jūsų organizmui trūksta magnio. Labai dažnai pasitaiko atvejų, kai į gydytojus kreipiasi pacientai, kurių magnio riba organizme yra kritinė. Dažniausiai tokie žmonės praleido simptomus, kurie gerokai ankščiau įspėja apie magnio trūkumą organizme. Štai pagrindiniai signalai įspėjantys apie magnio trūkumą organizme:
- Užsitęsusi bloga nuotaika. Kiekvieną iš mūsų dažniau ar rečiau kankina bloga nuotaika ir tai yra normalu. Tačiau kai depresiją primenanti savijauta kankina ilgai, reikėtų susirūpinti. Tai gali būti magnio trūkumo simptomas.
- Nemiga ir nuovargis. Dar vienas panašus simptomas, išduodantis, jog organizmui trūksta magnio yra miego sutrikimai ir nuolatinis nuovargis, kuris anksčiau Jums nebuvo būdingas. Jei pastebite šiuos simptomus, pabandykite praturtinti organizmą magniu natūraliais būdais ar pasidomėję magnio aliejaus nauda.
- Mėšlungis, raumenų skausmas. Kitas simptomas, kuris siunčia signalą apie magnio trūkumą organizme yra mėšlungis. Jei raumenys susitraukinėja, nors anksčiau tai nebuvo įprast arba kankina spazmai, reikėtų pagalvoti apie magnio šaltinius.
- Spazmai ir dilgčiojimas. Jei organizme atsiranda iki šiol nebūtų dilgčiojimų arba spazmų, pavyzdžiui, kankina skrandžio spazmai, tirpsta ar dilgčioja galūnės, tai dar vienas ryškus simptomas, pranešantis apie magnio trūkumą organizme.
Kaip išvengti magnio trūkumo?
Nors dažniausiai, pajutę sveikatos negalavimus, puolame į vaistinę, norint atstatyti magnio kiekį organizme, visai nebūtina skubėti pas gydytoją. Jau dabar tokie gamintojai kaip UAB „Gera karma“ siūlo magnio praturtintus preparatus Jūsų sveikatai. Tačiau naudinga žinoti, kaip galima sureguliuoti magnio kiekį organizme patiems. Pavyzdžiui, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tuos maisto produktus, kurie lemia magnio trūkumą. Norint saugoti magnio atsargas organizme reikėtų vengti alkoholio, per daug nesimėgauti saldumynais, nerafinuotu cukrumi ir gazuotais gėrimais. Šie produktai greitai išvaro magnį iš organizmo.
Kokie papildai gali padėti?
Priklausomai nuo to, kokie simptomai pasireiškė dėl magnio trūkumo, galite pasirūpinti ir magnio papildymu savo organizme. Dažniausiai pacientai renkasi arba magnio papildus, arba magnį, kuris pasisavinamas per odą, pavyzdžiui, magnio aliejus.
Kokia yra magnio aliejaus nauda?
Magnio aliejus, kuris sukurtas taip, jog būtų greitai pasisavinamas per odą, yra geriausias sprendimas tuomet, kai magnio trūkumas jaučiamas atitinkamais simptomais. Pavyzdžiui, jei dėl magnio trūkumo Jus kankina raumenų, sąnarių skausmai, dilgčioja raumenys, galūnės. Tokiu atveju geriausiai rinktis magnio aliejų, kuris naudojamas paprastai ir pradeda veikti beveik akimirksniu.
Ne retam žmogui, vartojančiam maisto papildus piliulėmis, pasireiškia šalutiniai poveikiai. Pavyzdžiui, ima pykinti, skrandis tampa jautrus, sutrinka mityba. Tuo tarpu greitai pasisavinamas GERA KARMA™ Magnio aliejus Zechstein Inside® organizmą magniu praturtins be jokio pašalinio poveikio.
Taip magnio aliejus dažniausiai naudojamas norint sustiprinti dantis ar pagerinti dantenų sveikatą. Dažniausiai specialistai pataria tokį preparatą naudoti kasdien, kad poveikis būtų juntamas. Iš pradžių reikėtų aliejų purkšti kelis kartus ant vietos, kurią norite atpalaiduoti, o vėliau papurškimus didinti iki 10 ar 20 kartų vienu metu vieną kartą per dieną.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!