fotobanko nuotr.

Andrius Pauliukevičius: „Jei žmogus gimė be motyvacijos – sunku jį įkvėpti“

Neretai lietuviškuoju Tarzanu vadinamas vienas garsiausių Lietuvos trenerių Andrius Pauliukevičius atviras – jei žmogus gimė be motyvacijos, jį įkvėpti bus praktiškai neįmanoma. Nors vien stebėdami Andrių žmonės dažnai sako, kad jis savaime įkvepia. 2 kartus Europos kultūrizmo čempionas, turintis 17 metų treniruočių ir 10 metų asmeninio trenerio stažą, išleidęs 5 didžiulio populiarumo sulaukusias knygas, žinomas vyras randa laiko dar vienai veiklai – komandos formavimo seminarams, kuriuose stengiasi ne tik motyvuoti žmones skirti laiko savo kūnui, bet ir kalbėti apie vieną svarbiausių sėkmės kriterijų – discipliną.

Sportininkas gali ne tik geležis kilnoti

Be sporto, mitybos planų, treniruočių bei knygų rašymo, Andrius Pauliukevičius gali būti sutinkamas vadinamuosiuose team buildings seminaruose. Paklaustas, kaip jo gyvenime atsirado tokio tipo renginiai, sportininkas sako, kad viskas prasidėjo po pirmosios knygos išleidimo.

„Mane pradėjo kviesti į renginius po pirmosios knygos išleidimo. Ji pasirodė 2014 metų pabaigoje, per metus kaip viesulas prasisuko per knygynus, prekybos centrus, tapo bestseleriu ir mane pradėjo kviesti kalbėti apie motyvaciją, discipliną, sveiką gyvenimo būdą. Knygos vaidmuo čia buvo tas, kad ji parodė, jog sportininkas gali ne tik kilnoti geležis, bet ir rašyti. Ko gero ir kalbėti“, – apie pirmuosius kvietimus dalintis istorijomis kalba A.
Pauliukevičius.

Vyras mano, kad pats sportas yra dėkingas tuo, jog sporto ir sportininko įvaizdis neatsiejamas nuo disciplinos ir motyvacijos.

„Nors esu tikras, kad yra sunkesnių darbų, kur tos disciplinos reikia dar daugiau, tik, žiūrint į sportininką, ji yra labiausiai matoma“, – sako žinomas vyras.

Sportas lygu sveikam gyvenimui? Ne visai!

Nors daugelis sportininkų ir tobulo kūno savininkų prilygina save sveikos gyvensenos specialistams, A. Pauliukevičius su tuo nėra linkęs sutikti. Kaip pats minėjo, sportui reikia disciplinos ir motyvacijos bei žvėriškų pastangų, tačiau su sveikatingumu tai neretai prasilenkia.

„Kalbant apie sveiką gyvenimo būdą, čia yra šioks toks nesusipratimas. Aš nesu nei gydytojas, nei sveikuolis. O rezultatų siekimas sporte prasilenkia su sveikatingumu. Mes tik stengiamės juos pasiekti su kuo mažesne žala sveikatai. Tad sportininko vadinimas sveiko gyvenimo būdo specialistu yra kiek netikslus. Vis tik publikai, ko gero, įdomiau klausyti kažko, kas buvo veiksme, nei to, kuris tik apie tai skaitė. Na, ir aš tada daugiau pasakoju apie savo patirtis, nei dėstau objektyvias medicinos mokslo žinias“, – sako „Bonus Events“ organizuojamuose komandos formavimo seminaruose patirtimi besidalinantis Andrius.

Pasitikėti tik motyvacija – kaip tikėti amžina paaugliška meile

Pats siekiantis aukščiausių rezultatų ir apie tai pasakojantis žmonėms, Andrius Pauliukevičius atvirauja, kad motyvacija – momentinis impulsas, kuris mažai ką lemia. Starte motyvacijos užtenka, o štai finišui jau reikia sunkaus darbo.

„Kai mane pakviečia į seminarus, mokau žmones, kad siekiant sėkmės arba gero rezultato, kuriuos man pačiam pavyko pasiekti sporte ir knygų rašyme, pasitikėti motyvacija yra taip pat patikima kaip pasitikėti paauglišku įsimylėjimu. Jie abu tėra kelių savaičių reikalas. Po to tai – disciplina ir pradėto darbo užbaigimas, net jei jau ir nesinori to daryti. Pasirengimas varžyboms trunka 12-16 savaičių. Motyvacijos aš paprastai turiu pirmoms keturioms. Likusias 8-12 savaičių aš turiu ne motyvaciją, o alkį, nuovargį ir dienų skaičiavimą, kada tai pagaliau baigsis. Tik kai pagaliau stovi ant scenos, to jau nebesimato“, – patirtimi dalijasi Europos kultūrizmo čempionas.
Andrius sako, kad jam tai galioja ne tik sporte, tačiau ir populiarių jo knygų rašyme.

„Tas pats yra rašant knygą. Motyvacijos užtenka pavadinimo kūrimui ir viršelio fotosesijai. Po to tai yra nuobodus darbas ir barimasis su redaktorėmis, kurios neleidžia tau rašyti kaip tu norėtum. O per knygos pristatymą vėl atrodai laimingas ir to nesimato. Vis tik, abiem atvejais didžioji proceso dalis yra darbas, o ne malonumas“, – aiškina vyras.

Su motyvacija gimstama arba ne

Pristatydamas vieną iš savo knygų „Pasiek savo tikslą“, A. Pauliukevičius sako: „Motyvacija yra pats slidžiausias dalykas. Ji kitaip nei energija – iš niekur neatsiranda, bet kažkur dingsta“.

„Ta knyga yra mano subjektyvus požiūris į motyvaciją ir dabar, praėjus 8 metams nuo jos išleidimo, kai kuriuos dalykus rašyčiau kitaip. Ir tai gerai. Aš labai sunerimčiau, jei praėjus 8 metams, būčiau lygiai toks pats, koks buvau tada. Reiškia, būčiau praradęs 8 savo gyvenimo metus“, – tikina Andrius.

Jis sako netikintis, kad žmones galima įkvėpti ilgalaikės motyvacijos.

„Man atrodo, kad gimstama be jos arba su ja. Ir jei ji yra, tada ji dar gali būti paramstoma ir sutvirtinama knygomis, filmais, susitikimais su sėkmingais žmonėmis. O jei jos nėra, tai ir įkvėpti neįmanoma. Pabandykite mane įkvėpti auginti gėles. Galite mane nuvežti į gražiausią sodą ir aš būsiu sužavėtas, bet iš jo išėjęs, po 15 minučių apie tai neprisiminsiu, nes man nėra duota suvokimo, kad gėlės yra gražu“, – paprastą pavyzdį duoda treneris ir rašytojas.

Savimi pasitikintys žmonės pasiekia geresnių rezultatų

„Bonus Events“ lektorius mano, kad geriau ugdyti ne motyvaciją, o discipliną, tuomet didesnė tikimybė, kad žmogų aplankys sėkmė.

„Esu įsitikinęs, kad vienoje srityje išsiugdytą discipliną ir darbo etiką žmogus persineša ir į kitas, naujas sritis, į kurias jis nusprendžia pasukti. Dėl to sportininkai arba sportuojantys gali būti sėkmingi versle. Ne dėl to, kad jie yra protingesni už kitus. Gali būti ir atvirkščiai. Bet jie yra atkaklesni. O gyvenime charakteris lemia daugiau nei aukštas IQ“, – sako Andrius Pauliukevičius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: