Respublikinės Panevėžio ligoninės nuotr.

Aptartas sveikatos priežiūros įstaigų bendradarbiavimas

Sveikatos centrų veikla įsibėgėja visoje Lietuvoje. Siekiant didesnio sveikatos paslaugų prieinamumo Panevėžio mieste sveikatos centras įkurtas praėjusiais metais, o pirmadienį įsteigtas rajono savivaldybėje. Sveikatos centrų paslaugos teikiamos pagal sudarytas bendradarbiavimo sutartis, kurias pasirašė savivaldybių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai.

Siekdama sutelkti specialistus bendram darbui, Respublikinė Panevėžio ligoninė organizavo susitikimą, į kurį atvyko Panevėžio teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas Alma Čiplienė, Savivaldybės gydytojas (Sveikatos poskyrio vedėjas) Mindaugas Burba bei gausus būrys Panevėžio miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų atstovų. Susitikimo metu aptartas sveikatos priežiūros įstaigų bendradarbiavimas, siekiant, kad būtų užtikrintos savivaldybėje gyvenantiems pacientams prieinamos ir kokybiškos sveikatos priežiūros paslaugos.

Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus pasveikino ir padėkojo visiems atvykusiems į susitikimą. Jis pažymėjo, kad Sveikatos centro įkūrimas skatina bendradarbiavimą ir susitelkimą tarp įstaigų, o konkurencija turėtų būti dėl paslaugų kokybės bei paslaugų prieinamumo.

Pasak Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus Arvydo Skorupsko, taip siekiama gyventojams suteikti daugiau kokybiškų paslaugų, kurias jie gautų arti namų bei diegti naujas, užtikrinant jų tęstinumą.

„Paslaugų daugės, jų kokybė gerės. Kas išties yra labai svarbu ir vėlgi padės pacientams užtikrinti dar daugiau kokybiškų ir reikalingų paslaugų, O įsteigus sveikatos centrą, siekių keliama išties daug – nuo greitesnio ligų diagnozavimo ir efektyvesnio gydymo iki suteikiamų paslaugų gerinimo ir jų plėtros. Svarbu toliau siekti tobulinti sveikatos priežiūros paslaugas ir užtikrinti jų prieinamumą visiems gyventojams“, – sakė Panevėžio ligoninės vadovas A. Skorupskas.

Susitikime dalyvavo ir Respublikinės Panevėžio ligoninės skyrių vadovai, kurie susirinkusiems išsamiai pristatė savo padalinių veiklą.

Geriatrijos skyriaus vedėjas Arnas Paškevičius supažindino susirinkusius su vieno moderniausio šalyje skyriaus veikla: nuo paciento patekimo į skyrių iki jo grįžimo į visuomenę. A. Paškevičius pažymėjo, kad jauki ir moderni skyriaus aplinka, šiuolaikiška įranga leidžia ne tik užtikrinti aukščiausio lygio paslaugas pacientams, bet ir palengvina darbuotojų kasdienybę.

Šiais metais pradėjusi eiti Konsultacijų poliklinikos vedėjos pareigas Vaida Sungailienė pristatė skaidres apie poliklinikos teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas, didžiausią gydytojų specialistų komandą Panevėžio apskrityje, nuoseklius pokyčius, gerinant paslaugų kokybę ir prieinamumą, paciento efektyviausio kelio užtikrinimą, modernios diagnostikos galimybes ambulatoriniams pacientams ir didžiausio susidomėjimo sulaukusią: žaliojo koridoriaus sistemą onkologiniams pacientams. Vedėja išsamiai pristatė kam skirta minėta sistema, t.y. pagreitinti paciento, kuriam pagrįstai pirmą kartą įtariama onkologinė liga, registraciją, tyrimus, gydymo pradžią ir t.t.

Ligoninės Dienos chirurgijos centro vadovas Rimvydas Tumas susirikusiems pristatė centre teikiamas dienos chirurgijos paslaugas, naudojant šiuolaikines technologijas.

Išklausę pranešimus dalyviai pasidalino savo įžvalgomis, idėjomis ir pasiūlymais, kurie bus įvertinti ir įtraukti į tolimesnius veiklos planus ir strategijas. Dalyviai vieningai sutarė ateityje organizuoti gyvus susitikimus ir taip greičiau spręsti Panevėžio gyventojų iškilusias sveikatos priežiūros problemas.

Pasibaigus susitikimui pavaduotojas M. Vaitkus susirinkusius kolegas pakvietė į trumpą ekskursiją po atsinaujinančią Respublikinę Panevėžio ligoninę.

Respublikinės Panevėžio ligoninės inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: