Artėja maudymosi sezonas

Nors šiemet šiltesni orai prognozuojami vėliau, maudyklos ir paplūdimiai, kaip ir pernai bus paruošti jau birželio pirmajai. Tiesa, šiemet, panevėžiečiams gali tekti pasitenkinti tik vienu paplūdimiu, tačiau papildoma vieta maudytis bus Panevėžio rajone.

Jau greit, prasidėjus vasarai ir termometro stulpeliui perkopus dvidešimt laipsnių daugelis gyventojų patrauks atsigaivinti prie vandens telkinių. Oficialiai, maudymosi sezonas pradedamas kartu su vasaros pradžia – birželio pirmąją. Tad savivaldybių specialistai jau ruošiasi šiam sezonui, bei sudarinėja vandens kokybės tyrimų grafikus. Panevėžyje bei rajone pirmieji mėginiai telkinių vandens kokybei nustatyti bus imami gegužės 25 dieną.

„Rajono gyventojai, kaip ir kiekvienais metais prasidedant maudymosi sezonui sužino vietas, kuriose galės maudytis. Vienuolikoje seniūnijų yra 12 žmonių pamėgtų vietų, kuriose jie metai iš metų maudosi. O šiais metais atsirado 13 vieta Naujamiestyje“, – sako Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovas Andrius Busila.

„Planuojame paplūdimius įrengti, sutvarkyti, bet šiemet Pyniavos paplūdimys prie Lėvens upės tikrai bus sutvarkytas birželio mėnesį: sustatytos šiukšlių dėžės, konteineriai, persirengimo kabinos, nušienauta žolė iki maudymosi sezono“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos miesto ūkio skyriaus specialistė Vilija Gylienė.

Tačiau panevėžiečiams šiemet gali tekti maudytis tik viename paplūdimyje. Miestelėnų pamėgtas paplūdimys prie buvusios įmonės „Ekranas“ vis dar yra privati teritorija ir šiemet savivaldybės specialistai susidūrė su problemomis dėl šio paplūdimio naudojimo.

„Kadangi ta teritorija yra privati ir, kol kas nėra ten sutvarkyti visi paveldėjimo dokumentai ir mes kol kas tik kalbamės su savininkais, bet tikimės, kad išsispręs ir ši problema. Ir jei paveldėtojai sutiks , irgi bus įrengtas“, – sako V. Gylienė.

Pasak Panevėžio miesto savivaldybės miesto ūkio skyriaus specialistės, ateityje paplūdimio prie Nevėžio upės problema turėtų būti iš spręsta, nes į Savivaldybės planus yra įtrauktas kito upės kranto tvarkymas. Tačiau, kada Panevėžys turės naują paplūdimį, kol kas – nežinoma.

Ir visgi, specialistai įspėja, jog budrumo turėtume nepamiršti poilsiaudami prie bet kokio vandens telkinio.

„Nereikėtų leisti vaikų maudytis vienų, be suaugusiųjų priežiūros, o suaugusiems nereikėtų piktnaudžiauti alkoholiu, nes visos nelaimės iš tikrųjų įvyksta dėl šitų priežasčių. Praleidus puikiai laiką nereikėtų ten palikt kažkokių tai šiukšlių, nes norėsis atvykti ir kitą kartą. Palikite ir kitiems poilsiautojams tvarkingą, kultūringą aplinką, – sako A. Busila.

Panevėžio miesto bei rajono vandens telkinių kokybė bus tiriama kas dvi savaites. Informaciją apie paplūdimių ir maudyklų vandenį galite rasti vietos skelbimų lentose, bei savivaldybių interneto svetainėse.

GNTV logo2


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: