AINA.LT nuotr.

Atidaryta tarptautinio keramikos simpoziumo darbų paroda (video)

Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta XXIV Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo paroda.

Šiemet simpoziume dalyvavo 8 keramikai iš Lietuvos, Brazilijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Ukrainos, Taivano ir Pietų Korėjos.

XXIV Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo parodos atidaryme dalyvavo ir garbingi svečiai, kurie taipogi negailėjo pagyrų renginio organizatoriams ir dalyviams.

Pasak simpoziumo vadovės Aurelijos Seilienės, šiais metais keramikų sukurtus darbus galima grupuoti į gamtinius, natūralius pavidalus ir architektūriškas, stuktūriškas formas. Lietuvė Agnė Šemberaitė nulipdė dievybę vikšro pavidalu – sočią, ramią, visa matančią, kiek atgrasią, bet kartu keliančią pasitikėjimą. Lenkijos menininko Dmitrijaus Buławkos-Fankidejskio kuriamos formos yra kažkas tarp natūraliai susiformavusio ir specialiai suformuoto pavidalo. Ukrainos menininkė Maryna Handysh sukūrė keletą didelių skulptūrų – besiskleidžiančių žiedų, simbolizuojančių viltį, trykštančią iš žmogaus gelmės. Augaliniai motyvai reiškiasi ir brazilės Viviane Diehl darbuose. Ji toliau tęsia savo „Miškų“ seriją, kurdama aukštą sudegusių medžių grupę. Pietų Korėjos atstovas Sunbin Lim taip pat inspiracijų ieško tam tikruose nykimo procesuose. Jo kūrinių motyvai ateina iš senų griuvėsių ir nuolat kintančios bei kartu mirštančios gamtos. Tarp dviejų polių sąsajų ieško ir Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Taivano menininkė Wen-Hsi Harman. Ji tyrinėja buvimą tarpinėje būsenoje tarp dviejų kultūrų. Britų menininkas Martinas Harmanas toli nuo figūratyvinio vaizdavimo. Savo kūrybą jis grindžia aiškiomis geometrinėmis formomis, kurias modifikuoja ir kuria naujas struktūras. Geometrinės formos, architektūrinės struktūros svarbios jaunam  lietuvių menininkui Rokui Janušoniui. Į molį jis žiūri kaip į universalią medžiagą ir dar vieną įrankį idėjai išreikšti, atsisakant su keramika tapatinamo amato ir funkcionalumo. R. Janušonis jungia keramikinį tūrį su grafine linija, tyrinėja jų sąveiką.

Panevėžio dailės galerijoje keramikos simpoziumo kūrinių paroda veiks iki lapkričio 4-osios, vėliau ji bus eksponuojama Dusetų dailės galerijoje ir Biržų muziejuje „Sėla“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: