Belgų aviganė Midi surado dingusią moterį

Tarnybinė pasieniečių belgų aviganė Midi Švenčionių rajone surado dingusią neįgalią aštuntą dešimtį einančią moterį. Po pusantros valandos trukusios paieškos miške rastą pradingėlę pasieniečiai savo visureigiu parvežė į namus.

Trečiadienio popietę į VSAT Vilniaus rinktinės Pavoverės užkardą pagalbos kreipėsi Švenčionių rajono gyventoja. Ji pranešė, kad dingo neįgali aštuntą dešimtį einanti jos giminaitė. Ji prapuolė išėjusi iš namų.

Iškart pagalbon buvo išsiųstas Pavoverės užkardos kinologas su tarnybine ketverių metų belgų avigane Midi. Netoli pradingėlės namų su sunerimusia giminaite susitikęs kinologas augintinei davė komandą ieškoti žmogaus. Midi užuodė pėdsakus ir jais ėmė vesti savo šeimininką. Keturkojė iš pradžių sekė mišku, vėliau jį pakeitė laukai, dar toliau vietovė vėl keliskart keitėsi.

Pusantros valandos Midi nepametė pėdsakų, kol miške aptiko dingusią moterį. Ji nejudėdama sėdėjo ant žemės, bet buvo sąmoninga. Tiesiąja ši vieta yra apie kilometrą nuo pradingėlės namų, bet moteris iki jos ėjo vingiais.

Pavoverės užkardos pasieniečiai ją įsodino į savo visureigį ir nuvežę į namus perdavė giminaičiams.

Keturmetė pasienyje su Baltarusija tarnaujanti Midi yra pasižymėjusi tarnyboje. Ji nekart susekė kontrabandininkus, sienos pažeidėjus, aptiko nelegalius krovinius. Kartą Midi po persekiojimo susekė neteisėtų migrantų vedlį.

Šiuo metu VSAT tarnauja 125 pasieniečiai kinologai su tarnybiniais šunimis. Didžioji dalis keturkojų – vokiečių bei belgų aviganiai, taip pat yra 4 olandų aviganiai, vengrų vižlas ir rusų spanielis.

Pasieniečių keturkojai yra nepamainomi pagalbininkai sulaikant sienos pažeidėjus, kontrabandininkus, neteisėtus migrantus ir kitus nusikaltėlius, taip pat aptinkant draudžiamas medžiagas. Neretai pasieniečių šunų pagalbos prireikia dingus žmonėms ar aiškinantis vagystes.

VSAT Prevencijos skyriaus viršininkas  Giedrius Mišutis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: