Psichologė ir lektorė Gintarė Buinickaitė (Asm. nuotr.)

Bijantiems prašyti kitų pagalbos psichologė turi patarimą: tai dingsta pabuvus „kitoje pusėje“

Didžiausią darbuotojų kolektyvą turintis prekybos tinklas „Maxima“ dalijasi patirtimi, kad bene mylimiausios įmonės tradicijos yra darbuotojų gerumo iniciatyvos. Jau ne vienerius  metus „Maximos“ darbuotojai susivienija padėti gausioms kolegų šeimoms išpildyti vaikų norus, o ir „Kalėdų  paštu“ vieni kitiems išsiunčia per 20 tūkst. „Ačiū“ padėkos laiškų. Psichologė ir lektorė Gintarė Buinickaitė pažymi, kad įsitraukimas į gerumo iniciatyvas suteikia pasitikėjimo bei prasmės jausmo, todėl turi ypatingą reikšmę kolektyvuose.

„Esame didžiausias darbdavys, visoje Lietuvoje vienijantis daugiau nei 11 tūkst. žmonių komandą. Nuolatos rūpinamės, kad mūsų darbuotojai turėtų saugią, stabilią darbo aplinką, investuojame į platų socialinių naudų paketą, tačiau svarbiausia – puoselėjame kultūrą, pagrįstą laisve įsitraukti į įmonės kūrimo procesus. Kiekvienas darbuotojas gali daryti pokyčius įmonėje – vidinės gerumo iniciatyvos yra tai, kas skatina mus sėkmingai veikti kartu “, – sako „Maxima LT“ Vidinės komunikacijos vadovė Snieguolė Valiaugaitė.

Su tarptautinėmis organizacijomis dirbanti psichologė ir lektorė G. Buinickaitė pažymi, kad kolektyvuose gimstančios gerumo iniciatyvos turi ypatingą reikšmę – žmonės, kurie į jas įsitraukia, per tai save įprasmina, jų gyvenime atsiranda daugiau tikslų, o tai lemia, kad jie patys jaučiasi reikalingi, naudingi ir laimingi.

„Sėkmingiausios mano sutiktos komandos yra tos, kurių nariai supranta – patys turime prisidėti prie pasitenkinimo ir laimės, kurios norime savo darbovietėje, o vadovai suteikia laisvę idėjoms ir veiksmams. Vadovams nereikia visko sugalvoti, organizuoti, atlikti – svarbu, kad jie patys įsitrauktų ir įgalintų kolektyvą veikti. Juk suteikiant galimybę kurti ir organizuoti gerumo iniciatyvas, svarbu suteikti galimybę ir jas realizuoti“, – įžvalgomis dalijasi G. Buinickaitė.

Pasak S. Valiaugaitės, „Maximos“ patirtis tai patvirtina – įmonės tradicijose įsišaknijo pačių darbuotojų sugalvotos idėjos, kurių įgyvendinimui įsitraukia platus kolegų ratas, tiek vadovai, tiek visų kitų grandžių darbuotojai.

Gerumo stebuklui reikia komandos

Viena tokių iniciatyvų – fiziškai veikiantis „Kalėdų paštas“, kuriuo darbuotojai vieni kitiems siunčia padėkos laiškus. Šiais metais „Maximos“ kolegos visoje Lietuvoje vieni kitiems išsiuntė per 20 tūkst. „Ačiū“.

„Skaitmeniniame amžiuje fiziškai siunčiami asmeninai laiškai yra retenybė, tačiau juos gauti labai smagu, ypač ranka rašytais gražiais padėkos žodžiais. Ši iniciatyva paprasta, bet sušildanti širdis ir įtraukianti praktiškai visus mūsų darbuotojus“, –  teigia S. Valiaugaitė.

Kita gerumo iniciatyva „Kolegos kolegoms“ – tapo dar viena mylima „Maximos“ kalėdinė tradicija: darbuotojai padeda daugiavaikėms kolegų šeimoms išpildyti vaikų svajones, pasirūpindami jų išsvajotomis dovanomis.

„Turime padalinius visoje Lietuvoje, tad norėdami padėti kolegų šeimoms ir sužinoti vaikų norus, pasitelkiame savo parduotuvių ir regionų vadovų komandas. Tiksliname ir deriname dovanų sąrašą su tėvais ir tik tada jį įkeliame į vidinę sistemą, kad kolegos galėtų laisvai rinktis, kas ir kuriuos vaikų norus pasirengę išpildyti.  Po to pasirūpiname dovanų surinkimu, supakavimu, pridedame saldžių dovanėlių ir išsiunčiame dovanas kolegų šeimoms, kad jos spėtų atsidurti po eglutėmis. Į šią prasmingą iniciatyva įvairiais būdais įsitraukia daug žmonių – ji  įkvepia bei vienija, nes ją išpildyti galime tik dirbdami kaip komanda“ – sako  S. Valiaugaitė.

Priešnuodis liūdesiui

Psichologė ir lektorė G. Buinickaitė pažymi, kad pagalba vieni kitiems kuria prasmingus ir gilius ryšius su kitais, o tai padeda kiekvienam stiprėti, būti atsparesniais,  mažina nerimą, liūdesį ir depresijos tikimybę.

„Kai bendruomenėse ir savose organizacijose kuriame žmogišką vertę – dalinimosi bei padėkų iniciatyvas, pagalbą, bendrą veiklą – gyvenime matome daugiau prasmės. O šiandieniniame pasaulyje, kur tiek daug kalbama apie jausmus ir psichinę sveikatą, kai užsibūname liūdesyje ir matome pasaulio sunkumus, mums tos prasmės labai reikia. Prisidėdami ir įsitraukdami turime ir daugiau vilties, o žmonės, kurie mato prasmę ir viltį gyvenime, yra ramesni, laimingesni, labiau pasitiki savimi ir tas pasitikėjimas yra pagrįstas, nes paremtas naudingais veiksmais“, – aiškina G. Buinickaitė.

Gerumo iniciatyvų linki visus metus

Psichologė pažymi, jog, kitas labai svarbus faktorius, kodėl kolektyvuose svarbios gerumo bei savitarpio pagalbos iniciatyvos – padedantys mažiau bijo patys prašyti pagalbos. Pasak specialistės, dažnai tenka girdėti, kad prašyti pagalbos yra sudėtinga, tačiau ši baimė dingsta pabuvus „kitoje pusėje“ – tuo, kuris padeda. Tai leidžia suprasti, kad nieko tokio, jeigu tau sunku ir kažkas gali noriai pagelbėti.

„Šventinis laikotarpis yra laikas, kai pagalbai ir padėkoms skiriame daugiau dėmesio, nes visus metus dažnai esame susitelkę į kitus dalykus. Tačiau, manau, gerumo iniciatyvų tradicijas svarbu puoselėti visus metus. Žinau komandą, kuri taip pamėgo slapto Kalėdų senelio žaidimą – kai kolegos vieni kitiems slapčia darydavo gerus darbus,  kad kartodavo šią iniciatyvą ir vasarą, pavadinę ją „Slaptu draugu“. Iš tiesų, siekiant palaikyti darbuotojų prasmės ir pasitikėjimo jausmą, siekiant kurti kolektyve gerovės atmosferą, labai svarbus nuolatinis įsitraukimas. Todėl linkiu kuo daugiau gerumo iniciatyvų visus metus“, – sako G. Buinickaitė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: