„Panevėžio implantologijos centro“ klinikos gyd.ortodontė Rūta Kuprienė.

Breketus nešioja ir suaugusieji

Šiandien lygūs dantys – savaime suprantamas estetikos elementas ir jo nori kiekvienas: dantų koregavimo aparatai dedami ir vaikams, ir suaugusiesiems. Gydant suaugusius pacientus ortodontiškai svarbiausia, kad būtų parinktas tinkamas gydymo planas, nes kiekvienas atvejis yra individualus, gydymo metodai bei priemonės kiekvieną kartą gali būti skirtingos ir skirtingai efektyvios. Šioje vietoje ypatingai svarbus yra komandinis klinikos darbas, bendras gydymo planavimas su patyrusiais specialistais – nes gydant ortodontiškai suaugusius pacientus – gydymas breketais dažniausiai yra paruošiamasis etapas prieš dantų implantaciją, protezavimą ir kitas galutinai sąkandį atkuriančias procedūras – teigia „Panevėžio implantologijos centro“ klinikos gyd.ortodontė Rūta Kuprienė.

Ortodontinį suaugusiųjų gydymą apriboti gali bloga burnos ertmės higiena arba sveikatos būklė, pavyzdžiui, jeigu žmogus serga kažkokiomis sunkiomis sisteminėmis ligomis, arba kaulo būklė yra prasta ir dėl progresuojančio periodontito negalima tiesinti dantų.

Tokiu atveju ortodontinio gydymo nepradedame, kad nepablogintumėme situacijos ir pacientą nukreipiame kitiems specialistams, kurie gydo periodonto ligas, moko pacientą laikytis tinkamos burnos ertmės higienos. Kai kuriais atvejais suaugusieji turi ne dantų susigrūdimo problemą, o dantų skeleto (pavyzdžiui, apatinis žandikaulis per mažas). Tokiais atvejais gydymas yra derinamas kartu su operacijomis, kurių metu yra ne tik visiškai išsprendžiamos sąkandžio problemos, bet ir įvyksta pokyčiai apatinio veido trečdalio srityje.

„Taip pat vis dažniau atvyksta pacientai, besiskundžiantys sąnario skausmais: negalėjimu išsižioti, negalėjimu normaliai kramtyti, kartais netgi – galvos skausmu. Tokiu atveju – pirmiausiai atliekame visą reikalingą ištyrimą ir pradedame gydymą kartu su protezuojančiais gydytojais žandikaulį atpalaiduojančiomis kapomis, nustatome „tikrąjį sukandimą“ ir tik tada pradedame gydymą breketais”., – teigia gyd.ortodontė Rūta Kuprienė.

Taip pat klinikoje „Panevėžio implantologijos centras“ galimas dantų tiesinimas kapomis – tai naujovė, praktikuojama Lietuvoje. Pacientui dantys tiesinami permatomomis dantų plokštelėmis jas keičiant kas kelias savaites kitomis. Gyd.ortodontė Rūta Kuprienė džiaugiasi galėdama pasiūlyti šia paslaugą užsienyje gyvenantiems pacientams, kuriems dažnai grįžti kontroliniams vizitams pas ortodontę nėra galimybių.

„Iš tiesų, suaugusieji tampa vis dažnesni pacientai ortodonto praktikoje – ir tai džiugina, nes labai dažnai kokybiškai atliekamų paslaugų pacientui pasiūlyti negalima, kaip tik pradėti nuo ortodontinio gydymo, paruošti sąkandį sekantiems kitų specialistų atliekamiems darbams. Be to, suaugusieji pacientai yra labai motyvuoti gydytis, domisi kas ir kodėl yra atliekama, tinkamai laikosi burnos higienos – nes tai vienintelis kelias, leidžiantis išsaugoti savus dantis” – teigia gyd.ortodontė Rūta Kuprienė

Gydytoja ortodontė tikina, kad šiandien pacientui labai sunku apsispręsti kur gydytis, nes pasiūla išties didelė: vienos įstaigos vilioja kaina, kitos dideliu specialistų kiekiu, tačiau gyd. Rūta mano, kad svarbiausia yra visuomet pacientui pasiekiamas gydytojas, suprantamas gydymo planas, bei puikiai savo darbą išmanantys specialistai, kuriais pasitiki pacientas.

Klinikoje Panevėžio implantologijos centras atliekamos ir kitos dantų procedūros:

  • prarastų dantų atkūrimas implantais, bei kitos chirurginės kaulo atstatymo procedūros
  • dantų protezavimas
  • dantų šaknų kanalų gydymas
  • dantenų gydymas
  • vaikų dantų gydymas
  • estetinis plombavimas

Klinikoje taip pat atliekamas kompiuterinės tomografijos tyrimas, rentgeno nuotraukos, reikalingos minėtoms procedūroms planuoti.

PR


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: