Dar labiau švelnėja karantino sąlygos

Nuo balandžio 30 d., šalyje dar labiau švelninamos karantino sąlygos. Tokį sprendimą priėmė Vyriausybė. Atveriamos platesnės galimybės organizuoti laisvalaikio užsiėmimus, išvykti iš šalies (nuo gegužės 4 d.), atnaujinti sveikatos paslaugų teikimą.

Vyriausybės sprendimu, keičiasi reikalavimai dėl privalomo veido apsaugos priemonių (veido kaukių, respiratorių ar kitų priemonių) dėvėjimo viešose vietose. Nuo šios dienos jas viešose vietose privalės dėvėti visi, vyresni nei 6 metų vaikai. Išimtis, kaip ir iki šiol, taikoma valgant ir geriant lauko kavinėse, taip pat jų nebereiks dėvėti profesionaliems sportininkams treniruočių metu, kaimo vietovėse.

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos piliečių išvykimas neturi neigiamos įtakos epidemiologinei padėčiai šalyje, Vyriausybė nutarė nuo pirmadienio, gegužės 4 d., panaikinti ribojimą Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies. Su Latvija ir Estija deramasi dėl sienų kontrolės panaikinimo viena kitos piliečiams.

Prekyba visa apimtimi leidžiama visose prekybos vietose – tiek turgavietėse, tiek viešose vietose, bet tik ribojant pirkėjų srautą (ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas). Taip pat turi būti užtikrinamos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos sąlygos, darbuotojai ir pirkėjai aprūpinami būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis.

Tiek uždarose patalpose, tiek lauke galima teikti ne tik trumpalaikio pobūdžio, t. y. iki 20 minučių trunkančias paslaugas, bet ir trunkančias ilgiau, jei bus ribojamas lankytojų srautas.

Įvertinus tai, kad viruso plitimo rizika lauko sąlygomis – laikantis papildomų saugos ir higienos reikalavimų – yra itin maža, atvirose erdvėse nuo šiol bus galima teikti platesnį spektrą paslaugų, pavyzdžiui, dresuoti šunis, fotografuoti atvirose erdvėse, jodinėti, vykdyti orientacinius žaidimus nedidelėmis grupėmis ir kt.

Nuo šiandienos atveriamos platesnės galimybės organizuoti laisvalaikio užsiėmimus atvirose erdvėse, jei juose dalyvaus pavieniai asmenys, ne didesnės nei 2 asmenų grupės bei šeimos, nebus žmonių susibūrimų.

Vyriausybė pritarė siūlymui atnaujinti planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimą pacientams iškart, kai gydymo įstaigos bus pasiruošusios. Jos turės užtikrinti tinkamas infekcijų kontroles priemones, kad būtų garantuota ir pacientų, ir darbuotojų apsauga.

Prieš atverdamos duris, įstaigos turės pasirengti planinių stacionarinių ir ambulatorinių paslaugų atnaujinimo etapais ir jų teikimo įstaigoje planą.

 Parengta pagal LR Vyriausybės informaciją


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: