Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininku išrinktas Saulius Skvernelis

Šeštadienį beveik 3,5 tūkst. žmonių iš visos Lietuvos įsteigė naują politinę partiją – Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“. Jos pirmininku trejų metų kadencijai išrinktas Saulius Skvernelis.

„Tikiu, kad šitas žingsnis, kurį šiandien visi žengėme, padarys mus ne tik bendraminčiais, siekiančių vieningo tikslo, bet ir artimais bičiuliais. Tikiuosi, kad vieni kitiems jausime paramą, pagarbą ir susitelkimą reikalingiems darbams. Būsime oponentai kitoms politinėms jėgoms, bet diskutuodami konstruktyviai ir siekdami vieno tikslo – kad mūsų Tėvynė klestėtų, jaustumėmės gerai ir jos šeimininkais“, – kalbėjo pirmasis šios naujos partijos pirmininkas Saulius Skvernelis.

Steigiamajame suvažiavime, vykusiame Palangoje, Saulius Skvernelis padėkojo visiems steigėjams, kurie atvyko, taip pat jį stebėjo nuotoliniu būdu bei visiems, kurie prisidėjo kviečiant žmones prisidėti kuriant partiją.

„Šis suvažiavimas reiškia svarbaus darbo pabaigą, ir kartu kito pradžią. Ateinantis etapas bus ypatingai sunkus. Mūsų politinėje bendruomenėje turime išlaikyti sutelktumą ir supratimą, tarpusavio palaikymą. Sunkiausia, kas mūsų visų laukia – tai įtikinti Lietuvos žmones, kad gali pasitikėti mūsų bendruomene, mūsų visų turima patirtimi ir deklaruojamais reikalingais darbais Lietuvai ir jos žmonėms“, – teigė S. Skvernelis.

Renginyje taip pat dalyvavo Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius Jis sveikinimo kalboje akcentavo, kad šiandien Lietuva, pasak jo, yra suskaldyta.

„Problema ta, kad mes nesutariame dėl bendrų vardiklių. Tai lemia skirtingos Lietuvos vizijos, kurias kiekvienas savaip įsivaizduojame. Šiandien Lietuvos politikoje matau labiau skaldymą nei vienijimą. Mes, politikai, nešame atsakomybę už daugybę žmonių – ne tik už tuos, kurie ateina į rinkimus, bet ir tuos, kurie šiuo metu lanko darželius, mokyklas. Turime būti tauta, kuri yra tvirta ne tik egzistencinėse situacijose, bet ir kasdienybėje. Nereikia bijoti savo žmonių, reikia su jais kalbėtis. Valstybė turi sukurti pasitikėjimą savais piliečiais ir piliečių pasitikėjimą valstybe“, – sakė V. Sinkevičius.

Išrinkti pirmininko pavaduotojai, Valdybos ir partijos komisijų nariai

Partijos pirmininko pavaduotojais išrinkti Linas Kukuraitis, Rima Baškienė, Ausma Miškinienė, Darius Jasaitis, Lukas Savickas, Tomas Tomilinas, Vytautas Bakas ir Domas Griškevičius.

Partijos valdybą iš viso sudarys 29 nariai – partijos pirmininkas, minėti aštuoni jo pavaduotojai ir dar 20 steigiamajame suvažiavime išrinktų atstovų – Rūta Miliūtė, Algirdas Butkevičius, Laima Mogenienė, Zigmantas Balčytis, Fausta Roznytė, Vilija Targamadzė, Edita Gudišauskienė, Algirdas Stončaitis, Liutauras Vičačka, Rasa Kiūdytė, Vytautas Laurinaitis, Paulius Aukštikalnis,  Andrius Stasiukynas, Taurimas Valys, Beata Valungevičienė, Žilvinas Šilgalis, Laima Nagienė, Neringa Trinskienė, Artūras Bogdanovas, Alytė Skeberienė.

Į partijos Etikos ir skaidrumo komisiją išrinkti Martyna Mickė, Inga Mitrulevičiūtė, Dorita Visalgienė, Olga Vėbrienė, Vytautas Lamauskas, Dominykas Gira.

Kontrolės komisijos nariais tapo Rasa Petrauskienė, Agnė Silickienė, Antanas Kučikas, Gražvydė Masiliūnienė, Sameer Bhaskar ir Jurgis Kazlauskas.

Patvirtinti įstatai ir politinė programa

Suvažiavimo metu  steigėjai patvirtino naujos partijos įstatus ir politinę programą. Pastarojoje nurodyta, kad partija įsipareigoja saugoti ir puoselėti pamatines valstybės vertybes: nepriklausomybę, šeimą, kultūrą bei demokratiją; siekti didesnio visuomenės ir valstybės solidarumo, puoselėti moralios politikos, sąžiningumo, teisės ir teisingumo aukščiausias vertybes prisidėti prie skaidresnės Lietuvos kūrimo, ginti visuomenės interesus, kovojant su korupcija šalyje, spręsti socialines visuomenės problemas ir kt.

„Mums rūpi šeima, jos gerovės puoselėjimas. Šeimą reikia stiprinti ne tik skambiais pareiškimais, bet ir rimtais darbais. Praėjusios kadencijos darbai – kompensacija pirmam būstui, vaiko pinigai ir kitos priemonės turi tęstis. Mes rimtai kalbame apie regioninę politiką. Norime perduoti daugiau centrinės galios savivaldai, visuomeninėms organizacijoms. Sieksime socialinio teisingumo ir didesnio skaidrumo mūsų valstybėje“, – teigė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys Tomas Tomilinas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: