Didžiausioje kariuomenės brigadoje pakelta kovinė parengtis: 3000 karių pradeda pratybas „Geležinis vilkas 2021-II“

Spalio 12-osios naktį Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ pakelta kovinė parengtis – prasidėjo tarptautinės karinės pratybos „Geležinis vilkas 2021 II“. Beveik dvi savaites Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje ir jo apylinkėse vyksiančiuose mokymuose treniruosis daugiau kaip 3000 karių iš Lietuvos ir dvylikos kitų NATO bei partnerių šalių.

Iš viso pratybose dalyvaus apie tūkstantis karinės technikos vienetų – pagrindinių mūšio tankų „Leopard“ ir „Abrams“, pėstininkų kovos mašinų „Marder“, „CV 90“, „VCI Pizarro“, šarvuočių „Stryker“, „Fuchs“ ir „Boxer“, savaeigių artilerijos pabūklų „PzH2000“, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto ir daugiau kaip 3 tūkstančiai karių iš Lietuvos ir kitų NATO valstybių: Belgijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Norvegijos, Nyderlandų ir Vokietijos, taip pat dalyvaus ir kariai iš Ukrainos.

Mokymuose bus vertinamas Lietuvoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės, brigadai „Geležinis Vilkas“ priklausančio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono štabo ir Žvalgybos kuopos gebėjimas planuoti ir atlikti puolimo, gynybos ir kitas karines operacijas. Pratybų dalyviai vertinamųjų mokymų metu pademonstruos savo pasirengimą, dalinsis geriausia patirtimi tarptautinėje aplinkoje, taip pat vykdys logistines operacijas ir tobulins sąveiką tarp NATO partnerių.

Pratybos „Geležinis vilkas“ yra vieni didžiausių kasmetinių Lietuvos kariuomenės mokymų, organizuojamų siekiant palaikyti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ bei jai priklausančių batalionų kovinę parengti ir kartu įvertinti brigados vienetų gebėjimą vykdyti užduotis sąveikaujant tarpusavyje, taip pat ir su šios brigados sudėtyje esančia NATO Priešakinių pajėgų kovine grupe.

Informuojame, kad nuo pratybų pradžios numatomas pratybose dalyvaujančių vienetų karinės technikos judėjimas Švenčionių bei Pabradės rajonų keliais, bus naudojami imitaciniai šaudmenys ir pirotechnika.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: