Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Šulcas pasveikino Lietuvą Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio proga

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Briuselyje Europos Parlamente, kur surengtas iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ečio paminėjimo renginys, pokalbiui susitiko su Europos Parlamento Pirmininku Martinu Šulcu (Martin Schulz).

Per susitikimą, aptariant geopolitinę ir Rytų partnerystės temą, Martinas Šulcas pabrėžė, kad jam ypač nerimą kelia Rusijos veiksmai ir tai, kad šie veiksmai gali būti neprognozuojami. Europos Parlamento Pirmininkas akcentavo, kad Ukrainos ekonominė padėtis yra labai kebli ir, suprantama, jai reikia pagalbos. Vėliau renginyje sveikindamas Lietuvą su Nepriklausomybės atkūrimo gražia sukaktimi, Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Šulcas sakė, kad jis yra Lietuvos draugas, kad visada nuoširdžiai palaiko Lietuvą ir žavisi jos žmonėmis.

Kalbėdama per Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 25-mečio minėjimą Europos Parlamente Seimo vadovė pabrėžė, koks svarbus tuomet buvo vidinis lietuvių tautos apsisprendimas.

„Kovo 11-osios Nepriklausomybės Aktas buvo brandžios ir sąmoningos tautos pasirinkimas. Tautos, kurios ryžto, dvasios stiprybės ir laisvės siekio nepajėgė užslopinti niekas: nei drastiškai perrašyta istorija, nei nuolatinės pastangos ištrinti tautos atmintį. Nes laisvė buvo mūsų tautos egzistencinė būtinybė, jos būties prasmė ir vienintelis įmanomas kelias „čia ir dabar“. Laisvė tapo galingesne už bet kokios prievartos ar net mirties baimę“, – teigė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Seimo vadovė pabrėžė, kad Lietuvos kryptis nuo pat nepriklausomybės atkūrimo buvo vientisa ir nuosekli. Pasak jos, šiandien Lietuva yra demokratinė, sparčiai besivystanti valstybė, visateisė tarptautinės bendruomenės narė, sudėtingos geopolitinės situacijos kontekste viena pirmųjų išreiškiančių savo aiškią ir tvirtą poziciją prieš bet kokią prievartą, nukreiptą prieš žmogaus prigimtinę teisę būti laisvam.

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad Lietuvai ypač svarbi jaunoji karta, kuri užaugo jau nepriklausomoje valstybėje. Anot parlamento vadovės, tai talentingas ir veržlus jaunimas ir būtina dėti visas pastangas, kad jiems nereikėtų dar kartą stoti į kovą dėl Lietuvos nepriklausomybės. Šventės dalyviams ir svečiams Loreta Graužinienė linkėjo tikėjimo taikia ateitimi, pasitikėjimo, solidarumo ir susiklausymo, kuriant išmintingą darną Europoje ir pasaulyje.

Kartu su Seimo vadove Europos Parlamente surengtoje šventėje dalyvavo Europos Komisijos Vytenis Povilas Andriukaitis, Europos Parlamento nariai Valentinas Mazuronis ir Petras Auštrevičius, Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Seimo Pirmininko pavaduotojas Jaroslavas Narkevičius, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, Seimo nariai Arminas Lydeka ir Nepriklausomybės Akto signataras Algirdas Vaclovas Patackas.

Minėjimo dalyviams koncertavo vienas garsiausių Lietuvos akordeonistų Martynas Levickis, buvo eksponuojamos Lietuvos istoriją, nueitą Nepriklausomybės kelią atspindinčios nuotraukos, svečiai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti garsių Lietuvos dailininkų darbus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: