„EXPO 2015“: italų širdis užkariausime duona?

„EXPO 2015“ paroda – tai bene didžiausia pasaulinė paroda, kur suplūsta lankytojai iš viso pasaulio. „Expo“ – tai renginys, kur kiekviena šalis nori parodyti tai, ką turi geriausio. Čia milžiniškuose stenduose, valstybės pristato savo žemės ūkį pasitelkdamos pažangias technologijas. Ne išimtis ir Lietuva. Mūsų stende puikiai dera tradicinis maistas, tautinė muzika ir modernios technologijos. Turime daug aukštos kokybės gaminių, kurie yra žinomi visame pasaulyje, todėl Milane kulinariniam paveldui bus skirta itin daug dėmesio.

„Gaminame aukštos kokybės maistą, turime kuo didžiuotis, tad turime jį pristatyti pasauliui, kad tie, kurie dar nėra girdėję apie mūsų produktus, susipažintų su jais. Tai vartai į kitas rinkas“, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Šią savaitę „Expo 2015“ lankytojai ragauja lietuviškos duonos, tad mūsų šalies stende gausu žiūrovų ir smaližių. Juk Italijoje juoda duona – tai gana neįprastas patiekalas. Nuo gegužės 6 d. duonos produktus pristato UAB Saimeta. 1995 metais Daujėnose įkurtoje kepykloje kepama duona pagal šeimos receptą, naudojant tik natūralias žaliavas. O Europos Komisija įtraukė „Daujėnų naminę duoną“ į saugomų geografinių nuorodų registrą. Šia duona buvo vaišinami Frankfurto knygų mugės, Lietuvos dienų Briuselyje lankytojai, o dabar jos paragavo ir Italijos gyventojai bei svečiai.

Užsukę paragauti lietuviškos duonos lankytojai taip pat mokosi pinti ir tautinę juostą. Tautinė juosta – tai vienas svarbiausių Lietuvos kultūros elementų, kuris lydėjo žmogų nuo gimimo iki mirties. Vyresnės kartos žmonių namuose tikrai rastume bent po vieną tautinę juostą, atkeliavusią vestuvių, jubiliejaus ar dar kokia kita proga. Daugelis užsukusių į mūsų šalies stendą džiaugiesi lietuvių svetingumu ir šiltu priėmimu.

Per ateinančius šešis mėnesius gaminius pristatys 32 gamintojai.

Liepos 15 d. planuojama nacionalinė Lietuvos diena, kuomet bus plačiau pristatytos lietuviškos tradicijos ir papročiai. Tai bene svarbiausias renginys mūsų šaliai.

Lietuva „Expo 2015“ parodoje dalyvauja įrengdama paviljoną, kurio plotas 1147 m², iš jų 520 m² bus užstatyta. Šis projektas – tai abejų Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų darbas. Planuojama, kad per 6 parodos mėnesius Lietuvos paviljoną aplankys 2–3 milijonai svečių, kuriems bus pristatomi lietuviški maisto produktai. Lietuvos dalyvavimas parodoje Milane leis pristatyti Lietuvos turizmo, investavimo ir eksporto galimybes, ekonomikos ir mokslo laimėjimus, šalies kultūrą, padės stiprinti dvišalius Lietuvos ir Italijos santykius.
Žemės ūkio ministerijos informacija

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: