NVSC nuotr.

Gripo sezonas eina pabaigos link – mažėja sergančiųjų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje per savaitę bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis sumažėjo nuo 54,9 iki 51,7atvejo 10 tūkst. gyventojų, ligoninėse gydėsi mažiau asmenų.

Antra savaitė iš eilės didžiausias sergamumo rodiklis išlieka Panevėžio apskrityje, mažiausias – Utenos apskrityje.

NVSC duomenimis, balandžio 25 d. – gegužės 1 d. gripu sirgo 537 asmenys, balandžio 18–24 d. gripas diagnozuotas 934 Lietuvos gyventojams.

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo ligoninėse gydėsi 33 asmenys, iš jų 29 vaikai, priklausantys 0–17 metų amžiaus grupei, balandžio 18–24 d. dėl gripo šalies ligoninėse gulėjo 43 asmenys, iš jų 39 vaikai (0–17 metų amžiaus).

2021 metų 17-ą savaitę bendras Lietuvos gyventojų sergamumo rodiklis buvo 25,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų,  šiemet tą pačią metų savaitę – 2 kartus didesnis – 51,7 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2022 m. 16-ą savaitę buvo paimtas tik vienas ėminys COVID-19 ligai nustatyti, kur buvo rastas A(H3) tipo gripo virusas.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Europoje 16-ą šių metų savaitę iš 57 842 mėginių, imtų gripo virusui nustatyti, 5 188 buvo teigiami (A tipo gripas sudarė 99 proc.,  B tipo – 1 proc.).

Iš Lietuvos gripas dar nepasitraukė, todėl NVSC specialistai rekomenduoja ir toliau kruopščiai laikytis rankų higienos taisyklių: nuolat vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo – prisidengti burną ir nosį vienkartine servetėle, o pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), patariama  kreiptis  į savo šeimos gydytoją.

NVSC informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: