Organizatorių nuotr.
Išskirtiniu privatumu ir saugumu pasižyminti Sotograndė – kurortas Ispanijoje, kurį renkasi karališkosios šeimos
Pastaruoju metu vis daugiau lietuvaičių atranda Ispanijos Andalūzijos regioną – tautiečiai šią vietą renkasi ne tik poilsiui, bet ir gyvenimui. Šis regionas žavi ne tik savo įstabia gamta, Viduržemio jūros klimatu, bet ir unikaliais miestais bei gyvenvietėmis, kurios siūlo įvairias patirties galimybes. Viena tokių vietų – Sotograndė, kuri garsėja ypatingu saugumu ir dažnai netgi yra vadinama „nulinio nusikalstamumo zona“. Čia gyventojai gali mėgautis ramybe ir aukščiausio lygio privatumu, todėl nenuostabu, kad šią vietą itin pamėgę ir karališkųjų šeimų atstovai. Apie Sotograndę ir jos išskirtinumus pasakoja Ispanijoje nekilnojamojo turto eksperte dirbanti, įmonės „Sonata Estate“ įkūrėja Sonata Puškovaitė.
Visiškas saugumas ir išskirtinis privatumas
Sotograndė gerai žinoma kaip viena saugiausių ir labiausiai į šeimą orientuotų vietų Andalūzijoje – tai vietovė, kurioje nusikalstamumas praktiškai neegzistuoja. Saugumo užtikrinimui čia įdiegtos pažangiausios technologijos: privati apsauga, vaizdo stebėjimo sistemos ir nuolat patruliuojantys apsaugos darbuotojai. Tokios priemonės užtikrina, kad Sotograndės gyventojai gali visiškai atsipalaiduoti ir nesirūpinti dėl savo ar artimųjų saugumo. Kai kurie Sotograndės rajonai, tokie kaip La Reserva ar The Seven, yra visiškai uždari, su apsauga ir ribojamu patekimu tik gyventojams bei jų svečiams.
„Tai itin privatus ir labai gerai apsaugotas kurortas. Sakoma, kad didžiausias „pavojus“ Sotograndėje yra kaitri saulė. Tad vienintelis dalykas, kurio turėtumėte saugotis atvykus čia, yra per didelis saulės šviesos kiekis, todėl reikėtų nepamiršti apsauginio kremo, akinių nuo saulės ir skrybėlės“, – šypsosi S. Puškovaitė.
Gyvenimas tarp karališkųjų šeimų
Nenuostabu, kad dėl aukščiausio lygio privatumo ir kurorte vyraujančios prabangos, Sotograndę pamėgo ir karališkosios šeimos. Pasak S. Puškovaitės, kurortas tapo įžymybių, karališkųjų šeimų atstovų ir „old money“ elito traukos vieta, todėl didelė tikimybė, kad apsilankius čia, sutiksite bent keletą garsių veidų.
„Čia dažnai atvyksta pailsėti žinomiausi pasaulio vardai. Sotograndėje nekilnojamojo turto turi Belgijos, Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Tailando, Malaizijos ir Brunėjaus karališkųjų šeimų atstovai“, – atskleidžia pašnekovė.
Vilos už 20 milijonų
Norintieji gyventi karališkųjų šeimų kaimynystėje, pasak S. Puškovaitės, turėtų būti pasiruošę plačiai atverti pinigines. Prabangių vilų kainos Sotograndėje gali siekti nuo kelių milijonų iki 20 milijonų eurų ar net daugiau. Tiesa, svarstantys apie kiek paprastesnius būstų variantus, butus čia gali įsigyti ir gerokai pigiau.
„Vidutiniškai butų kainos Sotograndėje prasideda nuo maždaug 300 tūkst. eurų už mažesnius butus ir gali siekti iki 1 milijono eurų ar daugiau už erdvesnius, prabangiai įrengtus apartamentus su vaizdu į jūrą ar golfo aikštynus. Turbūt vienas įspūdingiausių šių dienų projektų – La Reserva „Village Verde“, kurie siūlo įvairiausios kvadratūros apartamentus bei keturių ir penkių miegamųjų penthauzus. Apartamentams priklauso itin didelės, nuo 55 iki 357 kv.m siekiančios terasos, o pirmojo aukšto gyventojai gali džiaugtis nuosavu privačiu sodu. Jeigu kalbėtume apie vilas, jų kainos prasideda nuo kelių milijonų eurų ir gali siekti daugiau nei 20 milijonų. Štai, pavyzdžiui, architektūros šedevru vadinama vila „NIWA“, įsikūrusi visiškai privačioje bendruomenėje, išskirtiniame La Reserva rajone, kainuoja 22,5 milijono eurų. Šią vilą suprojektavo pasaulinį pripažinimą pelnę architektai „ARK Architects“, o iš jos atsiveria įspūdingi vaizdai į golfo aikštyną, Viduržemio jūrą ir šiaurinę Afrikos pakrantę. „NIWA“ vilos plotas apima daugiau nei 4,3 tūkst. kv.m, kuriuose įrengti 9 miegamieji, 8 vonios kambariai, kino teatras, begalybės baseinas, vidaus baseinas ir SPA, vyno rūsys, biuras ir 8 automobilių garažas. Visai neseniai Sotograndėje pristatyta ir pirmoji Ispanijoje nulinės emisijos vila „Villa Noon“. „Cork Oak Mansion“ kartu su garsiu architektu Fran Silvestre sukurta „Villa Noon“ tapo pirmaja pasaulyje vila, kurioje integruota buitinio vandens surinkimo sistema, nustatanti naujus tvarumo ir efektyvumo standartus. „Villa Noon“ iš esmės keičia šiuolaikinį gyvenimą, nes namai visiškai savarankiškai apsirūpina energija ir vandeniu“, – pasakoja nekilnojamojo turto ekspertė.
Rojus aktyvaus laisvalaikio mėgėjams
Kaip teigia S, Puškovaitė, Sotograndė garsėja ir išskirtinėmis sąlygomis sporto mylėtojams: nuo polo iki buriavimo, važinėjimo dviračiu ir teniso. Čia įsikūrę daugybė jojimo centrų ir žirgynų, kuriuose ištisus metus verda aktyvi veikla. Buriuotojų Sotograndėje laukia puikiai išvystytas jachtų uostas su 834 stovėjimo vietomis ir 70 m ilgio prieplauka. Čia taip pat galima rasti aukščiausios klasės teniso ir padelio sporto aikšteles. S. Puškovaitė priduria, kad Sotograndėje kasmet vyksta ir vienas svarbiausių polo turnyrų pasaulyje, pritraukiantis garsiausius šios sporto šakos žaidėjus. Pasak jos, į šį turnyrą svajoja patekti net ir nedaug apie šį sportą išmanantys smalsuoliai, mat čia galima užmegzti naudingas pažintis su viso pasaulio „grietinėle“.
Be polo, Sotograndė ir toliau stiprina savo, kaip geriausios Europoje golfo vietovės, reputaciją, gerindama savo pozicijas „Golf World“ ir „National Club Golfer“ 100 geriausių Europos kurortų reitinguose. Naujausiame „Golf World“ reitinge Sotograndė pakilo 11 pozicijų į 6 vietą. Reitinge Sotograndė buvo įvertinta už neseniai įrengtą paplūdimio klubą „La Reserva Club“ – „The Beach“ ir elegantišką „SO/ Sotogrande Spa and Golf Resort“, kurie pagerino bendrą svečių patirtį. Tuo tarpu žurnalo „National Club Golfer“ 2024 m. Europos kurortų reitinge Sotograndė išlaikė 3 vietą bendrame sąraše ir užėmė pirmąją vietą naujai įvestame Ispanijos reitinge.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!