Išvykstant į užsienį būtina pasidomėti reikalavimais dėl COVID-19

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atkreipia keliautojų dėmesį, kad vykstant į užsienio šalis būtina pasidomėti reikalavimais, kurie tose šalyse yra taikomi dėl COVID-19 pandemijos. Informacijos apie tai reikėtų ieškoti  oficialiuose tų šalių informacijos šaltiniuose arba naudotis Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje https://keliauk.urm.lt skelbiama informacija, taip pat  oficialia Europos Sąjungos informacija, skelbiama tinklalapyje https://reopen.europa.eu.

Reikalavimai, kurie nustatyti Lietuvoje, yra taikomi tik į Lietuvą iš užsienio atvykstantiems asmenims. Išvykstant iš Lietuvos nėra reikalaujama nei turėti tyrimą, nei būti paskiepytam. Atkreipiame dėmesį, kad kai kurios šalys yra nustačiusios reikalavimus, kad tam tikrus dokumentus (užpildytą šalies, į kurią vykstate, keleivio anketą, skiepijimo sertifikatą, tyrimo dokumentus ar kt.) būtina pateikti įlipant į transporto priemonę. Visi šie reikalavimai yra nustatyti tos šalies, į kurią vykstate, bet ne Lietuvos, todėl kiekvienu konkrečiu atveju būtina pasidomėti, ko bus prašoma lipant į lėktuvą ar kitą keleivinio transporto priemonę.

Vienintelis atvejis, kai išvykstant iš Lietuvos yra reikalaujama turėti neigiamą tyrimo rezultatą, – kai sąlytį su sergančiuoju turėjęs asmuo, kuris gyvena arba dirba užsienyje, nori išvykti į valstybę, kurioje gyvena ar dirba, nesibaigus izoliacijos laikotarpiui. Tokiu atveju būtina ne anksčiau nei 48 val. iki planuojamo išvykimo atlikti (PGR) tyrimą ir apie išvykimą informuoti NVSC ne vėliau, kaip prieš 24 val., pridedant neigiamą tyrimo atsakymą įrodantį dokumentą (https://nvsc.lrv.lt/isvykimas) .

Dėl omikron atmainos grėsmės reikalavimai sugriežtinti

Dėl omikron atmainos plitimo grėsmės šiuo metu yra rekomenduojama atidėti visas nebūtinas keliones į užsienį. Taip pat primename, kad gruodžio pradžioje įsigaliojo sugriežtinti reikalavimai atvykstantiesiems iš  Pietų Afrikos regiono šalių. Atvykstant iš šių šalių, privaloma užpildyti keleivio anketą  https://keleiviams.nvsc.lt, izoliuotis 10 dienų nuo atvykimo dienos. Išimtys pasiskiepijusiems arba persirgusiems asmenims, atvykusiems iš šių šalių, netaikomos, taip pat jie neturi galimybės trumpinti izoliacijos laikotarpį.

Atvykusieji iš Pietų Afrikos Respublikos šalių  privalo ne tik turėti neigiamą PGR tyrimo, atlikto ne seniau nei 72 val. prieš kelionę, arba antigeno testo, atlikto ne seniau nei 48 val. prieš kelionę, rezultatą, bet ir atlikti papildomą PGR tyrimą ne vėliau kaip 3-ią atvykimo dieną ir pakartotinį PGR tyrimą ne anksčiau kaip 7-ą ir ne vėliau kaip 10-ą atvykimo dieną  (įskaitant persirgusius ir vakcinuotus asmenis). Vaikai, atvykę iš šių šalių, taip pat privalo atlikti du PGR tyrimus Lietuvoje ir izoliuotis nepriklausomai nuo amžiaus ir tyrimų rezultatų.

Atkreipiame dėmesį, kad visi laboratoriniai tyrimai, kuriuos privaloma atlikti atvykus į Lietuvą, asmenims yra apmokami valstybės lėšomis (registruotis tyrimams reikia telefonu 1808 arba internetu 1808.lt). Tačiau už tyrimus, atliekamus prieš išvykstant iš Lietuvos, pagal šalies, į kurią vykstate, reikalavimus, reikia susimokėti patiems – valstybė tokių tyrimų išvykstantiesiems neapmoka.

Išsami informacija apie visus reikalavimus, kurie taikomi Lietuvoje atvykstantiesiems iš užsienio, skelbiama NVSC interneto svetainėje https://nvsc.lrv.lt/atvykusiems .


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: