Kokios partijos valdė Lietuvą per 30 nepriklausomos Lietuvos metų?

Kaip per tris nepriklausomos Lietuvos dešimtmečius keitėsi mūsų šalies politinis žemėlapis, kokios politinės partijos valdė Lietuvą ir kurių iš jų jau nebematyti valstybės politikos padangėje, iliustruoja Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) analitikų sudaryti infografikai.

Prieš kiek daugiau kaip 30 metų, Lietuvos Nepriklausomybės priešaušriu, buvo surengti rinkimai į Aukščiausiąją Tarybą – Atkuriamąjį Seimą. 1990 m. vasario 24 d., tautos išreikšta valia, juos laimėjo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio remiama kandidatų dauguma, kurios pagrindinis tikslas buvo nepriklausomos Lietuvos Valstybės atkūrimas. Galima teigti, kad šiais rinkimais pradėtas naujas atkurtos Lietuvos parlamentarizmo etapas.

Aukščiausioji Taryba – Lietuvos Atkuriamasis Seimas dirbo daugiau kaip dvejus metus, kai nesibaigus visai jo kadencijai, 1992 m. spalio 25 d., Lietuvoje buvo surengti pirmalaikiai rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą, organizuoti kartu su referendumu pagrindiniam valstybės įstatymui – Lietuvos Respublikos Konstitucijai priimti.

Nuo 1992-ųjų rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą vyksta kas ketverius metus ir yra organizuojami antrąjį spalio sekmadienį.

VRK analitikų sudarytuose infografikuose – Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje veikiančios (ir veikusios) politinės partijos, dirbusios konkrečios kadencijos Seimo sudėtyje. Jos išdėstytos nuo dešiniųjų iki kairiųjų, atsižvelgiant į parlamentarų sėdėjimo vietą Seimo posėdžių salėje.

Dešiniosioms politinėms jėgoms priskirta mėlyna spalva, kairiosioms – raudona. Kitoms politinėms partijoms buvo suteikti šių spalvų atspalviai priklausomai nuo jų priskyrimo dešiniosioms, kairiosioms ar centro politinėms jėgoms: nuo tamsiai iki šviesiai mėlynos, nuo sodriai raudonos iki oranžinės bei rožinės, nuo geltonos iki žalios. Visuose grafikuose tos pačios partijos žymimos ta pačia spalva.

Infografikuose atvaizduojama konkrečios kadencijos Seimo sudėtis pagal rinkimų dienos rezultatus, įskaitant politinės partijos gautų mandatų skaičių bei jų procentinę išraišką.

Nuoroda į viešai skelbiamą infografiką: https://infogram.com/lietuvos-respublikos-seimo-sudetis_atnaujintas-2020-1hnp27m39oo8n2g?live


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: