Lietuva kovo 2-ąją

Lietuva kovo 2-ąją, primena ELTA:

1995 m. baigėsi prezidento Algirdo Brazausko vizitas Izraelyje. Tai buvo pirmasis oficialus Lietuvos vadovo vizitas šioje šalyje.

1999 m. Niujorke prasidėjo Jungtinių Tautų 43-ioji Moterų padėties komisijos sesija, kurioje pirmą kartą kaip visateisė narė dalyvavo ir Lietuvos delegacija.

2002 m. visuomenei pristatyta knyga apie žuvusį savanorį Artūrą Sakalauską „Rugpjūčio nerimas“. A. Sakalauskas žuvo 1991 m. rugpjūčio 21-ąją, kai į Lietuvos karių saugomą teritoriją prie parlamento rūmų įsiveržė sovietų armijos kariai.

2004 m. Lietuvos ambasadorė prie UNESCO Ina Marčiulionytė Paryžiuje pasirašė Lietuvos Vyriausybės bei Japonijos fondo prie UNESCO susitarimą dėl kryždirbystės ir kryžių simbolikos apsaugojimo ir atgaivinimo. Lietuvos liaudies kultūros centrui iš Japonijos fondo skirta 127,3 tūkst. litų.

2007 m. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė tarpvyriausybinį Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimą dėl Baltijos oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemos (BALTNET) plėtojimo.

2009 m. „Lietuvos metų moterimi 2008“ paskelbta eurokomisarė Dalia Grybauskaitė.

2009 m. eidamas 80-uosius metus mirė žinomas grafikas, plakatų kūrėjas Vytautas Kaušinis.2011 m. eidama 86-uosius metus mirė ilgametė Kauno dramos teatro aktorė Antanina Mackevičiūtė.

2016 m. eidamas 80-uosius metus mirė aktorius ir režisierius Romualdas Urvinis.

Kai kuriuos įvairių metų kovo 2 dienos įvykius priminė ELTA.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: