Lietuva spalio 3-iąją

Lietuva spalio 3-iąją, primena ELTA:

1458 m. Krokuvoje Lietuvos didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Kazimierui gimė sūnus, kuris buvo pavadintas tėvo vardu. Po mirties karalaitis Kazimieras paskelbtas šventuoju bei Lietuvos globėju.

1907 m. išleistas tautininkų laikraštis „Viltis“, redaguojamas Antano Smetonos ir Juozo Tumo-Vaižganto.

1914 m. II visuotiniame lietuvių Seime Brukline (JAV) įkurtas Lietuvos šelpimo fondas.

1939 m. Maskvoje prasidėjo derybos dėl tarpusavio pagalbos tarp Sovietų Sąjungos ir Lietuvos. Derybose, kuriose dalyvavo ir Josifas Stalinas, buvo kalbama apie Vilniaus ir Vilniaus srities perdavimą Lietuvai bei apie Sovietų Sąjungos nesikėsinimą į Lietuvos suverenitetą.

1993 m. Vilniuje veiklą pradėjo Maltos ordino pagalbos tarnybos Lietuvoje socialinės pagalbos namai, kuriuose įsikūrė ir Vilniaus arkivyskupijos Maltos ordino skyrius bei Maltos ordino Lietuvoje generalinis sekretoriatas.

2003 m. Vilniuje ant aukščiausio Baltijos valstybėse pastato – 126 metrų verslo centro „Europa“ – stogo iškeltas pabaigtuvių vainikas.

2005 m. Lietuvos ir Baltarusijos vidaus reikalų ministerijų vadovybė pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo kovojant su organizuotu nusikalstamumu.

2009 m. Lietuvos stipruolis Žydrūnas Savickas trečiąkart iškovojo pasaulio čempiono titulą Maltoje vykusiame pasaulio galiūnų čempionate. Ž. Savickas planetos pirmenybes laimėjo ir 2005 bei 2006 m.

2013 m. Seimo pirmininko pareigose iš jų atsistatydinusį Vydą Gedvilą pakeitė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

2019 m. eidama 80-uosius metus mirė buvusi lietuvių operos primadona Gražina Apanavičiūtė.

Kai kuriuos įvairių metų spalio 3 dienos įvykius priminė ELTA.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: