Lietuva vasario 10-ąją

Lietuva vasario 10-ąją, primena ELTA:

1506 m. Moldovos valdovas Bogdanas III pasirašė taikos sutartį su Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu ir Lenkijos karaliumi Aleksandru.

1876 m. Santakuose, Šakių rajone, gimė poetas, vertėjas, teisininkas Pranas Vaičaitis. Mirė 1901 m.

1915 m. Amerikoje sudaryta Lietuvių tautos taryba.

1990 m. Kremliuje TSRS liaudies deputatas Algimantas Čekuolis įteikė JAV valstybės sekretoriui George’ui Bakeriui Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio memorandumą dėl Baltijos šalių nepriklausomybės.

1993 m. kandidatas į prezidentus Stasys Lozoraitis paskelbė Politinės santarvės aktą, kuriuo visos politinės partijos buvo kviečiamos susitarti dėl plačios koalicijos vyriausybės sudarymo.

2004 m. Kėdainių rotušė – viena iš trijų autentiškiausių Lietuvoje išlikusių senųjų rotušių – pradėjo savo 350 metų minėjimo renginius.

2007 m. prezidentui Valdui Adamkui Vašingtone įteiktas Baltijos valstybiškumo apdovanojimas, kuriam V. Adamkų pristatė įžymus JAV visuomenės veikėjas ir politologas Zbigniewas Brzezinskis.

2011 m. prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankėsi Latvijos prezidentas Valdis Zatleras su žmona Lilita Zatlere. Tai buvo pirmas Latvijos vadovo valstybinis vizitas Lietuvoje po 10 metų.

2014 m., eidamas 66-uosius metus, po sunkios ligos mirė vienas garsiausių šalies operatorių Zigmas Pranas Gružinskas.

2015 m. Lietuvos olimpinė akademija ir Pasaulio lietuvių sporto asociacija kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui suteikė Pasaulio lietuvių sporto ambasadoriaus vardą.

Kai kuriuos įvairių metų vasario 10 dienos įvykius priminė ELTA.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: