Pixabay nuotr.

Lietuvoje sergamumas gripu toliau didėja

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis Lietuvoje per savaitę padidėjo. Lapkričio 14–20 d. bendras sergamumo minėtomis ligomis rodiklis siekė 707,9 atvejo 100 tūkst., ankstesniąją savaitę (lapkričio 7–13 d.) jis buvo mažesnis – 672,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Lyginant 45-osios ir 46-osios šių metų savaitės duomenis, matyti, kad susirgimų gripu ir ŪVKTI skaičius padidėjo, o COVID-19 liga – sumažėjo.

NVSC duomenimis, mažiausias sergamumo šiomis ligomis rodiklis praėjusią savaitę užregistruotas Utenos apskrityje, o didžiausias – Kauno apskrityje.

Pastarąją savaitę į šalies ligonines dėl gripo buvo paguldyta 18 asmenų, iš kurių 16 priklausė 0–17 metų amžiaus grupei, lapkričio 7–13 d. dėl gripo buvo paguldytas 1 suaugęs žmogus.

Kiekvienos Lietuvos apskrities sergamumo rodiklius, skelbiamus kiekvieną savaitę, rasite adresu https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/uzkreciamosios-ligos/gripas-1/sergamumo-duomenys

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2022 m. 45 sav. ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimta 216 ėminių, iš kurių 5-uose ėminiuose buvo rastas A tipo gripo virusas (netipuotas), 26-uose –  respiracinis sincitinis virusas (RSV).

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Europoje 45-ą metų savaitę iš 38 410 mėginių, imtų gripo virusui nustatyti, 1 179 buvo teigiami (A tipo gripas sudarė 89 proc.,  B tipo – 11 proc.).

Patikimiausiai apsaugo skiepai

NVSC specialistai primena, kad skiepai nuo gripo padeda išvengti ne tik ligos, bet ir sukeliamų komplikacijų: bronchito, plaučių uždegimo, sinusito, ausų uždegimo, lėtinių ligų paūmėjimo. Nemokamai nuo gripo pasiskiepyti gali rizikos grupėms priklausantys asmenys:

  • asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis, tarp jų ir vaikai;
  • asmenys, gyvenantys slaugos ir globos įstaigose;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai;
  • 65 m. ir vyresni asmenys;
  • nėščiosios.

Gripo sezono metu taip pat labai svarbu dažnai plauti rankas, neplautomis rankomis vengti liesti nosį, burną ar akis, dažnai vėdinti ir drėgnu būdu plauti patalpas, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo higienos.

Peršalimo ligos antibiotikais negydomos

NVSC specialistai, minėdami Pasaulinę supratimo apie antibiotikus savaitę, lapkričio 18–24 d., atkreipia dėmesį, kad antibiotikai yra skirti bakterijų sukeltomis infekcijomis gydyti, todėl jie nepadeda kovoti nei su gripu ar su ŪVKTI, nei su COVID-19 liga.

NVSC informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: