Lietuvos istorija mena (rugsėjo 4-ąją)

Lietuva rugsėjo 4-ąją, primena ELTA:

1860 m. iš Daugpilio į Vilnių atvyko pirmasis garvežio tempiamas traukinys.

1919 m. Kauno medicinos draugijoje pradėtas svarstyti aukštosios medicinos mokyklos Lietuvoje steigimo klausimas.

1991 m. Lietuvos Respubliką pripažino Brazilija, Izraelis, Tunisas.

1993 m. popiežius Jonas Paulius II pradėjo savo ganytojišką kelionę Lietuvoje. Viešėjęs penkias dienas Šventasis Tėvas Vilniuje, Kaune, Kryžių kalne, Šiluvoje aukojo šventas mišias, meldėsi su tikinčiaisiais, susitiko su jaunimu ir valstybės vadovais.

1996 m. Kauno mariose apvirtus kateriui nuskendo penki Kauno jėzuitų gimnazijos moksleiviai.

1998 m. pirmą kartą Lietuvos laivybos istorijoje Klaipėdos jūrų uoste prisišvartavo karališkasis laivas, kuriuo į Lietuvą oficialaus vizito atplaukė Norvegijos karalius Haraldas V ir karalienė Sonja.

2004 m. Kauno Nemuno saloje iškilmingai paminėtas „Žalgirio“ krepšinio klubo 60-metis.

2009 m. Paryžiuje pasirašytas pirmasis istorijoje Lietuvos ir Prancūzijos strateginės partnerystės susitarimas. Politinę deklaraciją dėl strateginės partnerystės pasirašė Prancūzijoje su darbo vizitu viešinti Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė ir Prancūzijos prezidentas Nikolas Sarkozy.

2013 m. Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su septyniomis Afrikos, dviem Lotynų Amerikos ir viena Okeanijos valstybe: Grenada, Komorų Sąjunga, Kongo Demokratine Respublika, Kubos Respublika, Pusiaujo Gvinėjos Respublika, Somalio Respublika, Sudano Respublika, Svazilando Karalystė, Togo Respublika ir Vanuatu Respublika.

2014 m. mirė legendinis teatro ir kino aktorius Donatas Banionis. Balandį aktorius atšventė 90-metį.

2016 m. eidamas 87-uosius metus po sunkios ligos mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, žurnalistas, rašytojas, politinis kalinys Gintautas Iešmantas.

2019 m. mirė lietuvių diplomatas Renatas Juška. Jam buvo 47 metai.Kai kuriuos įvairių metų rugsėjo 4 dienos įvykius priminė ELTA.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: