Gedimino Bagdono nuotraukoje – Lietuvos dviratininkai su treneriu Dmitrijumi Leopoldu.

Lietuvos treko dviratininkai pradeda kovą dėl olimpinių kelialapių

Trečiadienį Grenchene (Šveicarija) prasidėsiančiame 14-ajame Europos dviračių treko čempionate dalyvaus 8 Lietuvos atstovai. Tai – viena didžiausių mūsų šalies trekininkų delegacija per visą Senojo žemyno pirmenybių istoriją. Šis Europos čempionatas bus pirmosios varžybos, kuriose dviratininkai kovos dėl olimpinės atrankos taškų.

Atranka į Paryžiaus olimpinių žaidynių treko varžybas baigsis 2024 m. balandžio 14 d. Į olimpinės atrankos reitingą bus įtraukti žemynų dviejų paskutinių čempionatų, 2023 m. pasaulio čempionato rezultatai bei po du geriausius rezultatus tiek 2023, tiek 2024 m. Tautų taurės varžybose.

Penkias dienas Šveicarijoje vyksiančiame Europos čempionate Lietuvai atstovaus Olivija Baleišytė, Miglė Lendel, Rokas Adomaitis, Justas Beniušis, Vasilijus Lendel, Žygimantas Matuzevičius, Aivaras Mikutis ir Laurynas Vinskas. Lietuvos rinktinės amžiaus vidurkis – 22,4 m.

Lietuvos dviratininkai lenktyniaus net 17-oje rungčių iš 22. Lietuviai Europos elito čempionate pirmą kartą jėgas išbandys 4 km vyrų komandų persekiojimo lenktynėse. Šioje rungtyje jau pirmą varžybų dieną startuos R. Adomaitis, J. Beniušis, Ž. Matuzevičius ir A. Mikutis. Šios komandos amžiaus vidurkis ­– 20,75 m. Vyrų sprinto komandų lenktynėse taip pat trečiadienį dalyvaus V. Lendel, L. Vinskas ir J. Beniušis.

Europos čempionate po dvejų metų pertraukos lenktyniaus M. Lendel, kuri pernai balandį tapo mama. Tokijo olimpinių žaidynių komandų sprinte kartu su Simona Krupeckaite penktą vietą iškovojusi dviratininkė lenktyniaus spinto ir keirino rungtyse bei 500 m asmeninėse lenktynėse laikui. Miglės vyras Vasilijus taip pat startuos trijose rungtyse: sprinte, keirine ir komandų sprinte. Pasaulio taurės varžybų prizininkas neseniai Lenkijoje vykusių UCI II kategorijos varžybų sprinte iškovojo pirmą, o keirine – trečią vietas. Sausio 20-21 dienomis Panevėžyje vykusiose tokio pat rango varžybose V. Lendel du kartus buvo antras.

R.Adomaitis, J. Beniušis, Ž. Matuzevičius, A. Mikutis ir L. Vinskas į Šveicariją atvyko sekmadienį, O. Baleišytė – pirmadienio rytą, o V. ir M. Lendel – pirmadienio vakarą. Beje, pasaulio taurės varžybų prizininkė, Tokijo olimpinių žaidynių dalyvė O. Baleišytė atskrido iš Jungtinių Arabų Emyratų, kur sekmadienį su „Dubai Police“ komanda dalyvavo plento lenktynėse.

„Einame į priekį. Vyrai labai nori pagerinti tiek komandų, tiek asmeninių persekiojimo lenktynių Lietuvos rekordus, – sakė Lietuvos treko rinktinės vyriausiasis treneris Dmitrij Leopold. – Mūsų komanda suburta visai neseniai ir yra labai jauna. Rokui Adomaičiui – dar tik 18, o jis jau kaunasi su elito sportininkais. Vyrų tempo rungtyse nebūsime tarp stipriausių, tikimės kuo geresnių rezultatų. Komandoje atmosfera gera, visų akys dega, o tai yra labai svarbu. Aivaras omniume yra pajėgus patekti tarp 15-os geriausiųjų, bet galima pasvajoti ir apie Top-10. Olivija nusiteikusi dalyvauti net keturiose rungtyse, iš kurių svarbiausia – omniumas.“


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: