Minime šv. Valentino dieną – karantino pasimatymai ir virtualių pažinčių ateitis

Vasario 14-oji – šv. Valentino diena ir beveik metai nuo pirmojo karantino pradžios šalyje. Jeigu kiek daugiau nei prieš metus antrosios pusės paieškos buvo stipriai pažengusios skaitmeniniu keliu, tai per karantiną virtualūs susitikimai tapo kone vienintele pasimatymų išeitimi. Kaip ši skaitmenizacija keičia pažintis ir naujų santykių kūrimą bei jų palaikymą?

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi įžvalgomis, kur link juda pasimatymų ateitis.

#1. Didesnis įsitraukimas ir nuoširdumas. 

Dvigubas koronaviruso smūgis lėmė didesnį socialinį atsiribojimą. Kai žmonės tampa labiau izoliuoti, poreikis užmegzti tam tikrą artumą išauga.

Pažinčių platformos „Match“ apklausa „Singles in America“ atskleidė, kad 63 proc. respondentų praleidžia daugiau laiko pažindami potencialius partnerius nei iki karantino. Tuo tarpu beveik 70 proc. teigė sąžiningiau bendraujantys ir norintys daugiau prasmingų pokalbių bei skaidrumo.

Beveik pusė respondentų tvirtina per pandemiją išsiugdę naujus sveikos pažinties įpročius, pavyzdžiui, iš anksto be užuolankų įvardinantys, ko tikisi iš santykių.

Manoma, kad tai susiję su tuo, jog likę vieni namuose žmonės turėjo laiko apgalvoti, ko iš tiesų nori iš naujųjų santykių.

#2. Panašiausių į save paieška. 

Pažinčių programų kūrėjai pastebėjo, kad profiliai su detalesne asmenine informacija – pomėgiais, asmenybės tipais, sulaukia daugiau pakvietimų susipažinti. Akivaizdu, kad įvairiapusis suderinamumas ateityje bus dar svarbesnis.

Būtent tokios aplikacijos kaip „Bumble“ ir „Badoo“ siūlo užmegzti ne tik asmenines, bet ir profesines pažintis. Susikūrus profilį tereikia pažymėti kokių draugysčių ieškote (pasimatymai, draugai ar verslo kontaktai) bei kokios veiklos sritys jus domina. Pagal tai sistema atrenka panašiausius profilius turinčius žmones ir suteikia galimybę susipažinti.

Tiems, kurie ieško bendraminčių su panašiais pomėgiais, patiks ir speciali susitikimų programėlė „Meet Up“. Čia rasite daugybę įdomių renginių ir užsiėmimų nuo knygų klubų, žygių, užsienio kalbų kursų, virtualių konferencijų ar filmų peržiūrų. Galėsite prie jų prisijungti arba kurti savo grupes ir įvykius.

#3. Nėra laiko pasimatymams – ne bėda! 

Tyrimai parodė, kad 52% vienišų žmonių yra per daug užsiėmę susitikti su kitais vienišiais. Internetinės pažinčių platformos revoliucionavo pažinčių mezgimą sukurdamos galimybę su potencialiais partneriais susitikti savo tempu ir laiku.

Panašu, kad lėtesnių pasimatymų formatas prigis dėl keleto svarbių privalumų. Nebereikia skubėti į restoranus, kavines, parkus ir kitas vietas bei derinti abejoms pusėms tinkančio laiko. Per karantiną įvaldyti vaizdo skambučiai – kur kas patogesnis ir paprastesnė pašnekesio forma.

#4. Socialinio rato plėtimas ir dar daugiau tolerancijos. 

Virtualios pažintys gerokai išstūmė draugų pagalbą naujo partnerio paieškose. Internetinės pažinčių svetainės ir programos suteikė galimybę susisiekti su potencialiais partneriais, kurie paprastai nėra esamo socialinio rato dalis.

Tai reiškia, kad atsiveria galimybė sutikti įvairiausių gyvenimo sričių ir pomėgių asmenybių iš įvairiausių pasaulio šalių. Tuo pačiu tai skatina dar didesnę toleranciją bei pagarbą kultūriniams skirtumams.

Pavyzdžiui, jei jus domina romantiški santykiai su žmogumi iš Kolumbijos, natūraliai norėsis stengtis daugiau sužinoti apie šios šalies tradicijas, svarbiausias vertybes ir pasimatymų normas.

#5. Aktyvesnės vyresnės kartos pažinčių paieškos. 

Kai kuriems garbingo amžiaus žmonėms, susiduriantiems su vienišumu ir užsitęsusia izoliacija, karantinas buvo puiki proga įgyti skaitmeninių įgūdžių.

Pavyzdžiui, daug tokių edukacinių vaizdo įrašų užsienio kalbomis buvo galima rasti internete, o lietuviškas vaizdo pamokas senjorams „Youtube“ socialiniame tinkle sukūrė „Tele2 Lietuva“. Čia senjorai mokėsi naudotis „Instagram“, „Facebook“, „Skype“, „WhatsApp“ ir „Viber“ aplikacijomis, susikurti el. pašto „Gmail“ paskyrą ar įsirašyti vartotojų pamėgtą „Google Chrome“ naršyklę.

Panašu, kad tokios treniruotės senjorams pravers ir ateityje – nebūtinai antrosios pusės, bet galbūt ir bendraminčių paieškoms internete.

#6. Laimingesni santykiai. 

Tyrėjai nustatė, kad susituokusios poros, susipažinusios per internetines pažinčių programas, palaiko tvirtesnius santykius ir yra mažiau linkusios juos nutraukti per pirmuosius santuokos metus.

Manoma, kad taip yra todėl, kad poros, kurios susitiko internete, yra labiau suderinamos nei tos, kurios atsitiktinai susidūrė realiame gyvenime. Gana dažnai pažinčių puslapyje antrąją pusę atrandame pagal savo profilio ir interesų suderinamumą.

Nepaisant anksčiau vyravusios kritikos, internetinės pažintys įnešė daug teigiamų pokyčių pažinčių srityje. Tačiau vertėtų nepamiršti, kad internetinės pažintys yra tik priemonė užmegzti santykius. Kad santykiai klestėtų, juos būtina puoselėti kas dieną realiame gyvenime.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: