Vonios kambario tendencijos. Šaltinis Shutterstock

Naujausios vonios kambario tendencijos: nuo mini SPA iki modulinių baldų pasirinkimo

Sakoma, kad atnaujinti vonios kambario interjerą žmonės ryžtasi gana retai – maždaug kas dešimt metų, todėl įsirenginėjant svajonių ramybės oazę būtina atsižvelgti ne tik į vyraujančias tendencijas, bet ir tinkamai įvertinti kokybinį technikos svertą. Pandemijos laikas parodė, kad investicijos į vonios kambarį daugeliui pasiteisino, mat subtilus interjeras, kokybiška santechnika ir įvairios detalės juos pavertė mini namų SPA. Tad į ką atkreipti dėmesį, jei vonios kambarį įsirenginėjate dabar arba ruošiatės jį atnaujinti? Naujausiomis tendencijomis bei prognozėmis dalijasi specialistai.

Karantinas vonios kambariui padovanojo renesansą

Kaip pasakoja interjero dizainerė Justė Žibūdienė, pandemijos laikas iš tiesų išryškino tikrąją vonios kambario prigimtį, nes iš įprasto „atėjau tik nusiprausti“ vonios erdvė virto atsipalaidavimo, ramybės ir kokybiško poilsio vieta.

„Tendencija net ir iš mažuose vonios kambariuose turėti minimalų namų SPA ėmė formuotis dar iki karantino, tačiau pastarasis procesus paspartino. Tai nereiškia, jog visi puolė įsirenginėti saunas, tačiau imta daugiau dėmesio skirti apšvietimui, dušo ritualams, pamažu į vonią grįžta muzika, atsiranda vietos poilsiui“, – sako J. Žibūdienė.

Pasak jos, šių metų aplinkybės veikiausiai padiktavo ir atsinaujinusias koloristines tendencijas.

„Vonios kambaryje dabar būdinga kurti atostogų nuotaiką, vis dažniau atsisakoma griežtų tamsių tonų, juos keičia gerokai švelnesni žemės spalvų koloritai. Matome, kad gana aiškią poziciją užima „japandi“ stilius, kuris yra japoniško minimalizmo ir skandinaviško jaukumo derinys. Atrodytų, jog į vonios erdvę siekiama įnešti labai daug žemiškumo, todėl atsiranda švelnūs smėlio, žemės atspalviai, natūralios medžiagos. Kuriamas harmonijos pojūtis, leidžiantis erdvėje pabūti su savimi, pamedituoti, maksimaliai atsipalaiduoti“, – šiųmetes tendencijas apžvelgia interjero dizainerė.

Maža vonios erdvė nebėra nuosprendis

Tai, jog nedidelė vonia taip pat yra verta visų pastangų, siekiant susikurti tobulą oazę, pastaruoju metu bando įrodyti tiek interjero dizaineriai, tiek įvairų vonios kambario baldų gamintojai. J. Žibūdienės teigimu, mažiems vonios kambariams medžiagų taip pat reikia mažiau, todėl čia galima investuoti į prabangesnius interjero sprendimus, baldus, dekorą.

„Galite turėti paprastą dušo kabiną, tačiau susimontuoti masažines sroves, garo funkciją ar įsirengti sėdimą vietą. Tai kurs dušo pridėtinę vertę, suteiks daugiau malonių pojūčių. Mažose erdvėse savininkai gali pasirinkti akcentuoti vieną ar kelias detales, pavyzdžiui šildomą veidrodį, gerą kokybišką praustuvą, išmanųjį unitazą, pasirinkti net kelis apšvietimo scenarijus, pritaikytus pagal paros rimtą, – viskas priklauso nuo finansinių galimybių. Svarbiausia, kad stilistika netrukdytų funkcionalumui“, – pataria interjero profesionalė.

Tuo tarpu sanitarinių sistemų gamintojos „Geberit“ atstovas Tadas Ivanauskas pastebi, jog gamintojai labai natūraliai prisitaiko prie mažėjančių vonios kambarių, o savo produkciją atnaujina pilnai išlaikant kokybinius parametrus mažose erdvėse.  

„Rinkoje jau yra pasiūla, galinti nedideliame vonios kambaryje sukurti kokybės ir estetikos sinergiją. Vis patrauklesne idėja tampa moduliniai baldai, leidžiantys vartotojui pačiam pasirinkti norimus parametrus ir derinius. Tai labai patogu ir praktiška, nes pats sprendi, ar patikusią spintelę „kelti“ į aukštį ar į plotį, ją uždengti ar palikti atvirą. Ir tai tikrai ne viskas. Pavyzdžiui, „Geberit“ gamintojo siūloma „iCon“ modulinių baldų serija turi dar daugiau funkcionalių, vietą taupančių baldų, ir net praustuvo spintelė tampa talpia saugykla, mat priešingai nei įprasta, sifonas čia sumontuojamas neužimant pusę vidinės baldo erdvės”.

 T. Ivanausko įsitikinimu, bet kokio dydžio vonios kambaryje nuoseklų baldų ansamblį sukurti padeda pilną vonios kambario produktų liniją turintys gamintojai, priešingu atveju rizikuojame prasilenkti su estetiniu vientisumu.

„Visuomet atkreipiame klientų dėmesį į serijas, siūlančias pilną vonios kambario produktų asortimentą: wc puodą, praustuvą, bidė, spinteles ir kitus produktus. Paprastai tokia linija turės kalorito pasirinkimą, todėl teliks nuspręsti, kurie baldai jūsų vonioje yra būtini. Mažoje erdvėje nebūtina sukišti visko, tačiau ir keli pasirinkimai bylos apie kokybę ir deramą skonį”, – mano T. Ivanauskas.

Investicija į kokybę ilgalaikėje perspektyvoje visuomet atsiperka

Interjero dizainerė pažymi, kad savo klientams visuomet pataria investuoti ne tik į vizualiai patrauklų, bet ir kokybe pasižymintį vonios akcentą.

„Vonios kambarys yra viena iš tų erdvių, kurių tikrai nesinori dažnai atnaujinti. Todėl čia ypač svarbu rinktis patikimus įrenginius ir sprendinius, pradedant nuo instaliacinių sistemų, baigiant apdailos medžiagomis ar santechnikos prietaisais. Tą patį reikėtų galvoti ir apie stilistinę vonios kambario pusę- kad po kelerių metų vonios kambarys neatrodytų moraliai pasenęs. Tam visada tinka natūralių apdailos medžiagų deriniai: įvairūs akmenys, betonas, teracas ir panašiai. Kalbant apie šių dienų tendencijas, sakyčiau, kad prabangūs akmenys tokie kaip marmuras ar oniksas užleidžia vietą šiltų koloritų smiltainiams ar teracui.  Gal kiek drąsesni posūkiai ir vonių praustuvų pasirinkimuose – dabartinės apdailos medžiagos leidžia praustuvus turėti ne tik keramikinius, bet ir natūralaus akmens, akmens masės, betono ar to paties teraco. Svarbu, kad apdailos medžiagos vonios kambariuose būtų praktiškos, lengvai prižiūrimos, higieniškos“, – primena J. Žibūdienė.

Jai antrina ir „Geberit“ atstovas, tikindamas, jog investavus į kokybiškus gaminius, galima džiaugtis ne tik ilgaamžiu produktu, bet skirti mažiau laiko bei pastangų tvarkymui.

„Vonios kambaryje higiena yra būtina, tačiau niekas nenori be paliovos tuo užsiimti. Naujakuriams visuomet akcentuoju praktinę pusę. Pavyzdžiui, minėtos „iCon“ serijos baldų paviršiai yra absoliučiai atsparūs drėgmei, tad net ir su metais drėgmė nepažeis baldų apdailos paviršių. Wc puodas su unikalia Rimfree+ technologija visiškai neturi vidinio apvado, kuriame įprastai ir kaupiasi didžiausia dalis bakterijų, nešvarumų bei užsilaiko nemalonus kvapas, tad priežiūra tokio puodo yra minimali“,  – vardija T. Ivanauskas.

Jo teigimu, technologinių naujovių vartotojai kartais vengia, manydami, kad jos labiau tinka didelėms, viešoms erdvėms, pavyzdžiui, parduotuvėms ar viešbučiams, o taip pat yra labai brangios.

„Tai klaidingas mąstymas. Investuodami į kokybišką ir technologiškai pažangų gaminį, visuomet laimėsite savo naudai, nes džiaugsitės ilgalaikiu, negendančiu ir estetišku rezultatu. Be to, išmanesni sprendimai tikrai nėra tik viešoms erdvėms – savo namuose galite susikurti praktišką, pilnai jūsų poreikius atitinkantį baldų ir santechnikos vaizdą. Kaip minėjau, tokiu atveju labai pravartu rinktis modulinius baldus ir projektuoti tai, ko reikia individualiu atveju“,– pažymi T. Ivanauskas.   

Kuo ypatingi juodi vandens maišytuvai?

Iš mados viršūnių nesitraukia matinės juodos spalvos vandens maišytuvai. Juodos vandentiekio sistemos detalės atrodo ypač prabangiai ir rafinuotai bei tinka prie daugumos interjero stilių. Ši spalva dažniausiai naudojama moderniose bei šiuolaikinėse erdvėse, tačiau yra sėkmingai įkomponuojama ir jaukiose kaimo stiliaus patalpose. Viskas priklauso nuo tinkamos maišytuvo formos pasirinkimo pagal vyraujantį interjero dizainą.

Rinkoje juodi maišytuvai įsitvirtino kaip pagrindinis elementas šalia chromo. Tinkamai parinkus maišytuvus ir jų priedus, juoda spalva gali išryškinti funkcinius komponentus, kad sukurtų aukščiausios klasės įspūdį. Juodi maišytuvai atrodo lygūs ir glotnūs, todėl bet kuriam vonios kambariui ar virtuvei suteikia išskirtinumo. Itin stilingai atrodo vien paprastas juodas čiaupas kontrastingame neutraliame fone.

Dar vienas juodos spalvos privalumas tas, kad ją galima derinti su daugeliu kitų dekoro gaminių ir spalvų. Kaip ir drabužių madoje, juoda spalva dera su viskuo. Galima žaisti unikaliomis, skirtingomis spalvų paletėmis ir dizaino stiliais. Pastaruoju metu išpopuliarėjusios natūralios medžiagos, tokios kaip mediena, marmuras ar akmuo, taip pat nepriekaištingai dera su juodais maišytuvais.

Kitas didelis juodų vandentiekio sistemos dalių pliusas – lengva priežiūra. Priešingai nei nerūdijantis plienas ar chromas, juodos spalvos gaminiai yra atsparūs įbrėžimams, vandens žymėms ir pirštų atspaudams. Taip yra todėl, kad dauguma šiuolaikinių juodų maišytuvų yra gaminami su specialia galvanizuota apdaila. Tokie gaminiai iš ADMA asortimento kelerius metus atrodys kaip nauji, o jų priežiūra bus minimali.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: