Pixabay nuotr.

Nuo šiol gyventojai galės rinktis vakciną

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pažymi, kad šiuo metu svarbiausia užtikrinti nenutrūkstamą vakcinacijos procesą.

„Sudėtingais laikais visada atsiras norinčių kiršinti ir skaldyti. To negalime leisti, svarbi kiekviena diena, kiekvienas apsaugotas žmogus – privalome užtikrinti nuoseklų vakcinacijos procesą, kad galėtume pagaliau grįžti į įprastą gyvenimą. Atsižvelgdami į tai, kad kai kurie gyventojai visgi teikia pirmenybę vieno ar kito gamintojo vakcinai, nusprendėme koreguoti vakcinacijos tvarką suteikdami šią galimybę“, – teigia ministras.
 
Gyventojai galės rinktis vakciną, kuria nori vakcinuotis. Kviečiami vakcinuotis gyventojai bus informuojami, kokia vakcina siūloma skiepytis. Jei asmuo atsisakys vakcinos – su juo bus susisiekiama vėliau, kai vakcinavimo centre atsiras galimybė vakcinuotis kito gamintojo vakcina.

Vakcinavimo centrai galės greičiau vykdyti perėjimą iš vienos prioritetinės grupės į kitą, t.y., jei tuo metu vakcinuojamoje grupėje nebus pakankamai skiepytis tam tikra vakcina, bus galima drąsiai ją siūlyti kitų prioritetinių grupių asmenims. 

Dar vienas pakeitimas, skatinantis greitesnę imunizaciją ir efektyvesnį vakcinų naudojimą, tiesiogiai susijęs su paskirstymu: nuo šiol vakcinos bus skirstomos savivaldybėms ne tik pagal gyventojų skaičių, bet ir  atsižvelgiant į skiepijimo tempus.

Tai reiškia, kad savivaldybės, kurios greičiau skiepija gyventojus, gaus daugiau vakcinų. Esant poreikiui, joms taip gali būti perskirstomos vakcinos iš tų savivaldybių, kuriose dėl lėtesnio skiepijimo susikaupia vakcinų likučiai.

SAM Spaudos tarnyba


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: