NVSC nuotr.

NVSC primena: susirgus COVID-19, izoliaciją ir jos trukmę nustato gydytojas, o ne NVSC

Mažėjant COVID-19 ribojimų, nuo balandžio 4 d. iki 5 dienų sutrumpintas ir COVID-19 sergančiųjų izoliacijos laikas. NVSC pabrėžia, kad kaip ir iki šiol, taip ir dabar izoliaciją ir jos trukmę sergantiems asmenims nustato ne NVSC, o gydytojas. Tad gavus teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertinęs būklę, nustatys izoliacijos trukmę.

NVSC izoliaciją skirdavo tik sąlytį su sergančiuoju turėjusiems asmenims (t. y. tiems, kurie artimai bendravo su sergančiu asmeniu, tačiau nuo vasario 23 d. tokiems asmenims izoliacija nebetaikoma) ir iš užsienio atvykusiems asmenims (kuri šiuo metu taip pat nebetaikoma). Tuo tarpu COVID-19 susirgę asmenys dėl gydymo ir izoliacijos visada turėjo ir turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Izoliacijos taisyklės yra patvirtintos Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, su jomis galima susipažinti čia.

Izoliacijos trukmė asmenims, kuriems nustatyta COVID-19, reglamentuota šiame dokumente.

Norint pakeisti izoliacijos vietą – būtinas leidimas

Izoliacijoje dėl COVID-19 esantys asmenys į NVSC turi kreiptis tik tuo atveju, jeigu jie nori pakeisti izoliacijos vietą. Tokiu atveju būtina gauti leidimą ir tik tuomet galima vykti į kitą vietą, kurioje tęsiama izoliacija. Atkreipiame dėmesį, kad leidimas suteikiamas ne daugiau kaip 2 kartus per visą izoliacijos laikotarpį ir suteikiamas tik nuvykti į kitą izoliacijos vietą. Prašymą leidimui gauti patogiausia užpildyti elektroniniu būdu per epaslaugos.lt portalą, tiesioginė nuoroda: https://www.epaslaugos.lt/portal/service/105222/19220?searchId=e6327ddd-0a4f-46f2-aadd-5c76af61111b


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: