Olimpiniame treke šalies garbę gins Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė

Iki Tokijo olimpinių žaidynių, kurios dėl pasaulinės pandemijos buvo perkeltos į 2021 metus, atidarymo ceremonijos liko vos 100 dienų.

Nenumaldomai artėjant svarbiausiam sportininkų pastarųjų penkerių metų startui, LTOK.lt kviečia susipažinti su LTeam sportininkų situacija – kurie jau yra ramūs dėl savo vietos lėktuve į Japoniją ir kurie dėl jos dar kovos olimpinėje ir/ar vietinėje atrankoje.

Dviračių sportasIškovoti kelialapiai: 4

Po du sportininkus į Japoniją deleguos plento ir treko atstovai. Pasauliniame reitinge į TOP-100 patekusi Rasa Leleivytė iškovojo kelialapį Lietuvai startuoti moterų grupinėse lenktynėse, o vyrai vieną vietą prie starto linijos grupinėse lenktynėse iškovojo per komandinį reitingą.

Olimpiniame treke šalies garbę gins jau penktose žaidynėse dalyvausianti Simona Krupeckaitė ir jų debiutantė Miglė Marozaitė, kurios kartu komandų sprinto atrankos reitinge pateko į aštuntuką – tai abiems sportininkėms leis startuoti ne tik komandų sprinto rungtyje, bet ir asmeninėse sprinto bei keirino varžybose.

BMX lenktynių klasėje bus išdalinta 18 kelialapių pagal šalių reitingą – jie atiteks 11-ai geriausių, o Lietuva vyrų reitinge šiuo metu rikiuojasi 21 vietoje. MTB lenktynėse startuoti galės 30 sportininkų iš 21 valstybės, o Lietuva moterų reitinge užima 37 poziciją.

Į šiuos kelialapius iš lietuvių pretenduoja Katažina Sosna (MTB) ir Gabrielius Pabijanskas (BMX).