VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės nuotr.

Panevėžio ligoninėje įsteigtame dienos stacionare bus diagnozuojamos ir gydomos alerginės bei imuninės ligos

Jau kurį laiką Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gydymo įstaigose veikia Dienos stacionarai, kuriuose yra teikiamos alergologinių bei imunologinių ligų diagnozavimo ir gydymo paslaugos. Šios ligos – vienos labiausiai žmogų varginančių ligų ir jomis  vien Europoje serga virš 200 mln. žmonių. Susirgimų šiomis ligomis skaičius pastaruoju metu turi tendenciją didėti.

Alergologija ir imunologija yra glaudžiai susijusios sritys ir šiandien yra vienos sparčiausiai besivystančių medicinos mokslo sričių pasaulyje. Ligų, kurias diagnozuoja ir gydo alergologai ir klinikiniai imunologai, spektras išsiplėtė nuo alerginių iki imuninio atsako nepakankamumo bei antiimuninių būklių. Naujausių imunologinių tyrimo metodų taikymas ir spartus jų diegimas kasdieninėje gydymo praktikoje leidžia ženkliai pagerinti daugelio ligų diagnostiką, sudaromos prielaidos šiuolaikinės alergenų specifinės imunoterapijos, navikų imunoterapijos ir kitų susirgimų imunokorekcijos būdų tobulinimui bei platesniam pritaikomumui.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija, gavusi licenciją ir suprasdama visapusiškos, saugios ir savalaikės pagalbos pacientams svarbą ir stengdamasi atliepti pacientų ir jų artimųjų pagrįstus lūkesčius, nuo 2022 m. spalio mėn. 3 dienos atidaro Alergologijos ir klinikinės imunologijos Dienos stacionarą, kuriame visas  tretinio lygio paslaugas gaus tiek vaikai, tiek suaugusieji – kūdikiai ir ikimokyklinio amžiaus vaikai bus konsultuojami Vaikų ligų skyriuje (stacionarui yra skirtos 219 ir 220 palatos, o patekti į šį skyrių bus galima įeinat iš lauko į Dienos chirurgijos skyrių ir pakilus į antrą aukštą), o vyresni vaikai ir suaugusieji – Skausmo klinikos Dienos stacionare. Pacientus į Dienos stacionarą siųs ir juos prižiūrės gydytoja vaikų alergologė D. Didžiulė bei gydytojos alergologės – klinikinės imunologės G. Grincevičienė ir R. Kavaliauskaitė, nustačiusios ar įtarusios alerginių ir/ar imuninių ligų diagnostikos ir/ar gydymo Dienos stacionare poreikį. Pacientą Dienos stacionaro paslaugoms nukreipia gydytojas vaikų alergologas bei gydytojas alergologas – klinikinis imunologas, todėl pirmiausia reikia užsiregistruoti ambulatorinei konsultacijai su Šeimos gydytojo siuntimu.

Alergologijos ir klinikinės imunologijos Dienos stacionare bus atliekami odos lopo, dar kitaip vadinami aplikaciniai testai su cheminiais kontaktiniais alergenais, maisto alergenais, vaistais, jodiniai provokuojamieji mėginiai su jodokontrastinėmis medžiagomis. Taip pat bus taikoma specifinė alergenų imunoterapija pagreitinta schema. Bus taikoma pakaitinė imunoglobulino terapija imunodeficitu sergantiems pacientams.

Jeigu Jus vargina dažnai pasikartojantys ar nepraeinantys niežtintys bėrimai, ypač veido, vokų srityse, plaštakose, gydytojas alergologas, įtardamas alerginį kontaktinį dermatitą, atliks Jums odos lopo testą su Europos standartine cheminių kontaktinių alergenų serija. Amžiaus apribojimų odos lopo mėginiams atlikti nėra – tyrimas atliekamas ir vaikams, ir suaugusiems. Didžiausią kontaktinio dermatito išsivystymo riziką turi asmenys, dirbantys su metalu, maisto pramonėje, medicinos darbuotojai, valytojai, statybininkai ir dažytojai. Pažymėtina, kad odos lopo testas su bet kokiomis tiriamomis medžiagomis yra saugus ir ūmių gyvybei pavojingų reakcijų neišprovokuos.

Alergologijos ir imunologijos Dienos stacionare bus galimybė atlikti odos lopo testą ir su cheminėmis odontologinėmis medžiagomis. Tyrimas indikuotinas pacientams, kuriuos vargina lėtiniai burnos gleivinės, dantenų, liežuvio pakitimai – žaizdelės, patinimai.

Alergija maistui dažnai pasitaiko vaikų amžiuje, pasireikšdama bėrimais ir/arba virškinamojo trakto simptomais. Greito tipo alergines reakcijas maistui atpažinti lengviau ir jas nustatyti padeda odos dūrio mėginiai ar specifiniai imonoglobulinai E iš kraujo. Lėto tipo reakcijas sukeliantį maisto produktą surasti sunkiau, nes reakcijos pasireiškia vėliau. Tokiu atveju atliekamas odos lopo testas su maisto alergenais.

Įtariant alergiją vaistams, naujajame Dienos stacionare bus galimybė atlikti lopo testą su įtartinais vaistais. Tai ne vienintelis tyrimas, siekiant patvirtinti ar paneigti alergiją vaistui, ar pasirinkti saugią alternatyvą, todėl, esant reikalui, gydytojas alergologas spręs dėl papildomo ištyrimo.

Pasitaiko alerginių reakcijų ne tik į vaistus, bet ir į diagnostinius preparatus. Dažniausiai pasireiškia reakcijos į jodokontrastines medžiagas, kurios yra naudojamos vaizdinių tyrimų, tokių kaip kompiuterinė tomografija, metu, geresnei vaizdo kokybei išgauti. Tokiems pacientams bus galimybė atlikti provokuojamąjį jodinį mėginį su jodokontrastinėmis medžiagomis ir tokiu būdu patvirtinti ar paneigti alergiją naudotai jodokontrastinei medžiagai bei iš karto parinkti saugią alternatyvą.

„Pradėsiantis veikti Alergologijos ir klinikinės imunologijos Dienos stacionaras – tai puiki galimybė atlikti išsamesnius alerginius mėginius ar sudėtingesnes diagnostines bei gydomąsias procedūras pacientams. Jo teikiamos paslaugos leis neatitrūkti pacientui nuo įprastinės aplinkos, nes atsiranda galimybė po atliktų tyrimų, gydymo procedūrų ir būtinosios stebėsenos, išleisti pacientą namo. Nuo šiol Respublikinėje Panevėžio ligoninėje teikiamos alergologijos ir klinikinės imunologijos Dienos stacionaro paslaugos niekuo nesiskirs nuo Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje teikiamų šio profilio paslaugų  – daugiau jokia šalies gydymo įstaiga tokios galimybės neturi. Mūsų ligoninėje dirbantys alergologai ir klinikiniai imunologai gerai išmano savo darbą, kompetentingi ir dėmesingi, tad kruopščiai ir profesionaliai pasirūpins kiekvieno į juos besikreipiančio paciento sveikatos problema ir padės ją išspręsti. Dėjome daug pastangų, siekdami į ligoninę pritraukti kuo daugiau jaunų įvairių medicinos sričių specialistų, mums tai pavyko, tad, šiuo atveju, pradėjus mūsų ligoninėje dirbti  trims jaunoms specialistėms gydytojoms alergologėms ir klinikinėms imunologėms, atsirado reali galimybė atidaryti Alergologijos ir klinikinės imunologijos Dianos stacionarą ir jame teikti tretinio lygio alergologinių ir imunologinių ligų diagnostikos ir gydymo paslaugas. Džiaugiamės, galėdami ir toliau investuoti ir, tuo pačiu, plėsti mūsų ligoninėje teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų spektrą bei teikti kokybiškas, saugias ir savalaikes paslaugas ne tik Šiaurės ir Rytų Lietuvos regionų, bet ir visiems šalies gyventojams,“, – naujo Alergologijos ir klinikinės imunologijos Dienos stacionaro atidarymo proga džiaugėsi Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Kiekvieno žmogaus alerginės reakcijos požymiai ir simptomai gali būti skirtingi, todėl labai svarbu juos tinkamai diagnozuoti. Jeigu Jums bus reikalingas kvalifikuotas suaugusiųjų arba vaikų alergologas ir klinikinis imunologas Panevėžyje, susisiekite su Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbančiais specialistais, kurie kruopščiai įvertins kiekvieno paciento būklę, diagnozuos ligą ir paskirs efektyvų gydymą.

Odos lopo mėginiai

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: