Pixabay nuotr.

Panevėžio TLK: sutartys su gydymo įstaigomis jau pasirašytos

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) bene pirmoji šiais metais baigė sutarčių su gydymo įstaigomis, pagal kurias gyventojams teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, pasirašymo procesą. Iki balandžio 1 d. pasirašytos 362 sutartys, 2020 metams Panevėžio TLK veiklos zonos apdraustųjų sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti skirta 226,8 mln. Eur Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų. Pažymėtina tai, kad šių metų PSDF biudžete lėšos numatytos bazinėms kainoms dėl darbo užmokesčio kėlimo užtikrinti.

LR Vyriausybei dėl koronaviruso pandemijos paskelbus 1 mėnesio karantiną, pasirašant sutartis atsižvelgta į galimai dėl to išaugsiantį psichikos sveikatos paslaugų poreikį: pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų sutartys papildytos nuotolinėmis psichiatro (suaugusiųjų ir vaikų) paslaugomis.

Ligonių kasos su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis (ASPĮ), teikiančiomis tik dantų protezavimo, reabilitacijos, sanatorinio gydymo paslaugas, įstaigomis, atliekančiomis brangiuosius tyrimus ir procedūras, vykdančiomis prevencines programas, pirmą kartą  sutartis pasirašo 3 metams. Tokiam laikotarpiui jau pernai Panevėžio TLK pasirašė sutarčių su 25 pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, šįmet joms išsiųsti tik susitarimai dėl paslaugų sąrašo atnaujinimo ir preliminarių sutartinių sumų metams. Su kitomis ASPĮ sudarytos metinės sutartys.

Dėl įvairių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo (tarp jų – ir prevencinių programų vykdymo) iš viso pasirašytos 252 sutartys: 3 metams tik dėl  dantų protezavimo paslaugų teikimo – 71, tik dėl reabilitacijos ir sanatorinio gydymo – 16. Dėl pirminės odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų Panevėžio TLK  sudarė 23 trišales sutartis. 2020 m. pratęstos sutartys su 27 vaistinėmis (ir 160 vaistinių filialų), 4 optikomis (ir 20 filialų).

Sutarčių sudarymo procese naujovė ta, kad ASPĮ nebereikėjo siųsti atsiliepimų apie sutarčių projektus: per 10 darbo dienų gydymo įstaigai nepareiškus nepritarimo sutarties projektui ar nepateikus siūlymo derėtis, sutartys buvo pasirašomos. Esant ekstremaliai situacijai, dalis proceso atlikta nuotoliniu būdu.

Naujas sutartis dėl ambulatorinių specializuotų paslaugų (konsultacijų) teikimo 2020 m. Panevėžio TLK pasirašė su MB Jurgitos klinika, UAB „Ateik laiku“, UAB Alytaus „Medea“ klinika, Karoliniškių, Naujosios Vilnios poliklinikomis, UAB „Forma perfecta“, UAB „Šilutės MCT“. Reabilitacijos paslaugas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis nuo šių metų naujai teiks UAB „Sveikatos uostas“, įsikūrusi Palangoje. Kaip ir iki šiol, Panevėžio TLK sudarė paslaugų apmokėjimo sutartis ne tik su savo, bet ir su kitų ligonių kasų aptarnaujamų zonų gydymo įstaigomis, kurias dažniausiai renkasi Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojai.

Primename, kad Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), suprasdama ASPĮ nerimą, kad dėl karantino įstaigos galimai suteiks mažiau PSDF biudžeto lėšomis apmokamų paslaugų ir tai gali turėti neigiamos įtakos jų gaunamoms pajamoms, patikina: šiuo sudėtingu laikotarpiu gydymo įstaigoms bus sumokėta tiek, kiek planuota – neatsižvelgiant, ar visos numatytos paslaugos buvo suteiktos. Už kiekvieną karantino laikotarpio mėnesį bus taikomas mokėjimas pagal vadinamąją vienos dvyliktosios taisyklę. Vadinasi, jei stacionaro, gydytojų specialistų konsultacijų, priėmimo-skubiosios pagalbos, stebėjimo, dienos stacionaro, dienos chirurgijos ir kitų paslaugų būtų suteikta mažiau, nei numatyta galiojančioje sutartyje su ligonių kasa, – bus vis tiek apmokėta pagal sutartyje numatytą kiekį. Jei bus suteikta daugiau paslaugų, – bus apmokėtas faktinis jų kiekis. Ši tvarka galios už gydymo įstaigų paslaugas, suteiktas nuo kovo mėnesio iki šalyje bus atšauktas karantinas.

VLK direktoriaus Gintaro Kacevičiaus teigimu, reabilitacijos įstaigos ir toliau galės teikti stacionarines medicininės reabilitacijos paslaugas vaikams dėl visų ligų bei suaugusiems, sergantiems judamojo atramos aparato ir nervų sistemos ligomis. Joms taip pat sudarytos sąlygos gauti papildomą apmokėjimą iš ligonių kasų, teikiant apgyvendinimo, karantinavimo, būklės stebėjimo paslaugas asmenims, sergantiems lengva COVID-19 forma, įtariamiems dėl infekcijos.

Kadangi suprantama, jog koronaviruso sukeltą infekciją besistengiančios suvaldyti gydymo įstaigos šiuo metu patiria ir papildomų išlaidų, pirmiausia – susijusių su personalo darbo pavojingomis sąlygomis apmokėjimu, atsižvelgiant į tai, organizuojant ir teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas asmenims, sergantiems ar įtariamiems, kad serga koronavirusu, su šia infekcija kovojantiems medikams, įskaitant ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojus, transportuojančius infekuotus pacientus, bus mokami 15 proc. didesni atlyginimai. Jie bus mokami nuo karantino paskelbimo pradžios, kovo mėn., iki jo atšaukimo. ASPĮ taip pat planuojama apmokėti ir kitas papildomas išlaidas, susijusias su COVID-19 infekcijos valdymu.  

Ligonių kasos šiuo metu siunčia įstaigoms priminimus užpildyti kontrolinio klausimyno anketą apie pasirengimą priimti ir teikti paslaugas pacientams, galimai sergantiems koronavirusine infekcija (COVID-19), ir anketą apie apsirūpinimą apsaugos priemonėmis.    

Daugiau informacijos teiraukitės tel. (8 5) 232 2222, el. paštu info@vlk.lt

Panevėžio teritorinė ligonių kasa 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: