FNTT nuotrauka

Per karantiną nupirko daugiau nei milijoną apsauginių kaukių, bet kaip jas dėvėti – vis dar nežino

Koronaviruso grėsmė ir įvestas privalomas reikalavimas viešose vietose dėvėti apsaugines kaukes gerokai pakoregavo jų paklausą. Vaistinių tinklas „Camelia“ skelbia rekordinius kaukių pardavimo skaičius ir tvirtina, kad vaistininkai vis dar sulaukia nemažai pirkėjų klausimų, kaip teisingai dėvėti kaukes ir kaip išvengti dažniausiai daromų klaidų.

Kaip teigia vaistinių tinklą „Camelia“ valdančios UAB „Nemuno vaistinė“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė, pastaruoju metu stebimas ryškus apsauginių kaukių pardavimų augimas – vien nuo šio mėnesio pradžios jų jau parduota gerokai daugiau nei milijonas vienetų.

Dažniau renkasi vienkartines

„Camelia“ vaistinėse nuo karantino pradžios daugiausiai – per 1 mln. vienetų – parduota vienkartinių apsauginių kaukių, daugkartinių – daugiau nei 60 tūkstančių. Anot A. Budrikienės, vienkartinės medicininės kaukės yra populiaresnės dėl keleto priežasčių, tačiau bene pagrindinė jų – prieinamesnė kaina.

Pašnekovė papildo, kad vieno apsipirkimo metu „Camelia“ vaistinių klientai fizinėse parduotuvėse vidutiniškai įsigyja net apie 9 apsaugines veido kaukes.

„Šis skaičius rodo, kad Lietuvos žmonės stengiasi atsakingai laikytis karantino reikalavimų. Taip pat pastebėjome, kad karantino metu pirkėjai vis dažniau reikiamas prekes užsisako internetu. Būtent tokiu būdu klientai įsigijo beveik penktadalį minėtų produktų“, – teigia ji.

Prognozuoja kaukių paklausos mažėjimą

A. Budrikienė atskleidžia, kad apsauginių kaukių pardavimai vien balandžio mėnesį sudarė 7 procentus visos vaistinių tinklo apyvartos. Tačiau, jos nuomone, šis skaičius palaipsniui turėtų mažėti.

„Didžioji dalis mūsų tinklo klientų jau apsirūpino daugkartinėmis kaukėmis arba pakankamu kiekiu vienkartinių medicininių kaukių, tad ateityje prognozuojame ryškų paklausos sumažėjimą. Žinoma, šių prekių galėsime ir toliau pasiūlyti viso karantino laikotarpiu bei jam pasibaigus. Užtikriname stabilų tiekimą iš gamintojų, todėl klientams nereikia rūpintis dėl kaukių trūkumo“, – teigia „Camelia“ atstovė.

Primena pagrindines taisykles

„Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė sako, kad į vaistines žmonės ateina ne tik nusipirkti apsauginių kaukių, bet ir su klausimais, kaip teisingai jas dėvėti.

„Į vaistines užsukę klientai dažnai klausia, kaip teisingai nešioti apsaugines kaukės, kokia yra skirtingų kaukių priežiūra ir dažniausiai daromos pirkėjų klaidos. Norėdami pasikonsultuoti labai daug jų skambina ir telefonu“, – dalijasi vaistininkė.

Pašnekovė skaitytojams primena penkis svarbiausius punktus dėl apsauginių kaukių dėvėjimo ir priežiūros:

1.  Apsauginė kaukė kiekvienam pirkėjui turi idealiai tikti, t.y. nesmukti ir priglusti, kad neliktų plyšių. Tik taip yra užtikrinama žmogui reikalinga apsauga.

2. Geriausią apsaugą siūlančią vienkartinę apsauginę kaukę galima nešioti tik dvi valandas, respiratorių – iki 8 valandų. Daugkartinę kaukę patartina naudoti iki dviejų valandų.

3. Daugkartinės kaukės viduje pajutus drėgmę, nuplautomis rankomis reikėtų ją pakeisti švaria. Kadangi daugkartinę kaukę naudojame ne kartą, priežiūra yra būtina – po kiekvieno dėvėjimo apsauginę priemonę derėtų išskalbti.

4. Jei pasirinkote skalbti rankomis, šilto vandens pilname puode pasidarykite muilo tirpalą, į kurį pamerkite kaukę ir ją patrinkite. Vėliau – nuskalaukite po tekančiu vandeniu.

5. Skalbimo mašinoje daugkartinę kaukę skalbkite ne žemesnėje nei 60 laipsnių pagal Celsijų temperatūroje, o vėliau lyginkite iki sausumo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: