Petras Auštrevičius: Briuselio dienoraštis (video)
B. al Assado režimo griūtis Sirijoje, be kitų dalykų, žinoma, yra didžiulis Irano ir rusijos pralaimėjimas. Turkijos įtaka regione gali augti, o kokia bus ES ir Vakarų pozicija dėl aktyvesnio veikimo regione? Kol kas stebime situaciją, galutinai paaiškės ir Assado režimo aukų skaičius.
Kita naujiena: Jungtinės Karalystės noras glaudžiau bendradarbiauti su ES auga. JK iždo kanclerė pirmą sykį po 5 metų nuo „Brexit” lankėsi Briuselyje, kur susitiko su ES finansų ministrais. Ar santykiai bus sėkmingai perkrauti? Britai kalba apie pinigus, vadinasi, nori ir glaudesnių politinių ryšių. Manau, esame vienas kitam reikalingi partneriai ne tik saugumo ir gynybos srityje.
Šią savaitę minėjome Tarptautinę žmogaus teisių dieną. Iššūkių šioje srityje netrūks. Viena vertus, turime autokratinius režimus, nuo kurių kenčia šimtai tūkstančių žmonių. Kita vertus, socialinių iššūkių, susijusių su žmogaus teisėmis, pakanka pačioje Europoje. Šią savaitę minėjome demokratinės baltarusių opozicijos dienas Briuselyje. Turime išlaikyti tikėjimą, kovoti, taip pat dėl politinių kalinių išlaisvinimo.
Svarbi žinia: šią savaitę Bulgarijai ir Rumunijai pagaliau uždegta žalia šviesa pilnaverčiai prisijungti prie Šengeno erdvės, be tebegaliojusių judėjimo apribojimų. Tai įvyks nuo 2025 m. sausio 1 d.
Plačiau – Briuselio vaizdo dienoraštyje.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!