Pirmieji karo pabėgėliai Utenoje – 23 ukrainiečiai

Paskutinę vasario dieną į Uteną atvyko pirmoji ukrainiečių, bėgančių nuo karo savo tėvynėje, grupė. Tai – moterys ir vaikai iš su Utena draugaujančio Ukrainos miesto Kovelio.  Iš viso 23 žmonės. Visi karo pabėgėliai buvo apgyvendinti Sudeikių daugiafunkcio centro patalpose – kiekvienai šeimai buvo skirta po atskirą kambarį.

Atvykti į Uteną ukrainiečių šeimoms padėjo Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Paulius Čyvas ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Kristina Andrulienė. Pasiimti grupės koveliečių jie vyko į Lenkijos miestą Chelmą. Visi trys miestai – Kovelis, Chelmas ir Utena – jau ne pirmus metus palaiko draugiškus santykius, bendradarbiauja ir įgyvendina įvairius projektus. Chelmas nuo Kovelio yra nutolęs 90 km. Bet kelionė iki draugiško Lenkijos miesto koveliečiams užtruko kelias paras. Kaip pasakojo Paulius Čyvas, 3 paras moterims ir vaikams teko praleisti rūsiuose, nes Kovelyje ir jo apylinkėse sproginėjo bombos, virš miesto skraidė agresoriaus lėktuvai. Vėliau iškilo problemų su kuru, nes jo Ukrainoje šiuo metu labai sunku gauti. Netgi buvo nežinia, ar galės šios moterys ir vaikai pasiekti Lenkijos sieną. Bet viskas išsisprendė ir, štai, 23 mūsų broliai ir seserys iš Ukrainos gali lengviau atsikvėpti.

Pirmieji pabendrauti su atvykusiais, išklausyti jų pageidavimų, nuraminti ir patikinti, kad Utenoje jiems bus sudarytos visos sąlygos ramiai ir visavertiškai gyventi, buvo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero patarėjas Henrikas Zabiela, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas, Dokumentų valdymo ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Monika Makaveckienė, Sudeikių seniūnas Virginijus Gaižauskas.

Kaip sakė Romualdas Kraulišas, kai tik ukrainiečių šeimos įsikurs, pailsės, joms bus sudarytos sąlygos vykti į Uteną, kurioje galės ir apsilankyti prekybos centruose, ir  papramogauti,  ir susipažinti su miestu. Taip pat bus suteikta visa reikalinga medicinos ir kitokia pagalba, kurios ukrainiečiai paprašys. Šiuo metu yra pasirūpinta šeimų maitinimu, sudarytos sąlygos pačioms gaminti maistą. Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriaus vedėja Raimonda Jankauskienė kreipėsi į Utenos rajono ūkininkus su prašymu pagal galimybes atvežti nuo karo agresijos pabėgusioms šeimoms įvairių daržovių.

Utena ir jos gyventojai yra pasiruošusi priimti ir daugiau karo pabėgėlių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: