Prezidentas su opozicijos atstovais aptarė politinę situaciją šalyje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį susitikęs su opozicijos frakcijų seniūnais ir Seimo opozicijos lyderiu Sauliumi Skverneliu, aptarė politinę situaciją šalyje, opozicijos darbą, taip pat klausimus, susijusius su 2021 m. valstybės biudžeto tikslinimu, tiesioginių merų rinkimų išsaugojimu, įstatyminėmis iniciatyvomis.

Prezidentas kėlė klausimą, kuri iš kelių viešojoje erdvėje minimų Konstitucijos pataisų dėl tiesioginių merų rinkimų gali tikėtis didžiausios Seimo opozicijos frakcijų paramos, ir ragino siekti bendro sutarimo šiuo svarbiu visai valstybei klausimu.

Šalies vadovas su opozicijos frakcijų seniūnais taip pat aptarė valstybės biudžeto tikslinimą. Pasak Prezidento, pozityvus pokytis yra siekis patobulintame biudžeto projekte asignavimuose daugiau lėšų skirti gynybai (20,7 mln. Eur, iki 2,03 proc. BVP) ir sienos kontrolės su Baltarusija stiprinimui (14,4 mln. eur).

Vis dėlto šalies vadovas pabrėžė patobulintame valstybės biudžeto projekte pasigendantis daugiau dėmesio pajamų nelygybės mažinimui ir mažiausias pajamas gaunančių asmenų padėties gerinimui.

Pasak Prezidento, stebima infliacija rodo, kad būtinos papildomos priemonės nelygybei mažinti šių metų antram pusmečiui, tokios kaip neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) didinimas nuo 400 iki 450 Eur, kuriam neteikia prioriteto Vyriausybė.

Susitikime dalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Sysas, Darbo partijos frakcijos seniūnas Vigilijus Jukna, Lietuvos regionų frakcijos seniūnas Jonas Pinskus ir Seimo opozicijos lyderis S. Skvernelis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: