Ruošiamės vasaros sezonui: kaip išsirinkti kokybišką veiksmo kamerą?

Mėgstantys aktyvų laisvalaikį puikiai žino, kad ekstremalias pramogas geriausiai gali užfiksuoti populiariosios „GoPro“ veiksmo kameros. „Tele2“ pardavimų duomenys rodo, kad tokių kamerų daugiausiai nuperkama vasarą ir žiemą, o jų pardavimai kyla kasmet.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi įdomybėmis apie veiksmo kameras ir pataria, kaip išsirinkti tinkamiausią jums.

Pirmoji veiksmo kamera – šokinėjimui per bangas

Pirmoji veiksmo kamera buvo sukurta siekiant užfiksuoti aukštos kokybės kadrus užsiimant aktyvia veikla. Ją dar 2004 m. pristatė „GoPro“ kompanijos įkūrėjas Nick Woodman, kuris pats yra aistringas banglenčių sporto fanas.

Pasigedęs kokybiško ir patvaraus įrenginio už prieinamą kainą, jis sukūrė pirmąjį kameros modelį. Tai buvo lengva 35 mm analoginė kamera su vandeniui atspariu dėklu ir dirželiu, skirtu kamerą pritvirtinti prie rankos. Tai leido kameros kūrėjui laisvai judėti gaudant bangas ir kartu įamžinti įspūdingas akimirkas.

Šiandien „GoPro“ kameros yra tapusios veiksmo kameros sinonimu. Jas pamėgo banglentininkai, kaituotojai, keliautojai, nardytojai, slidininkai ir kiti vandens bei žiemos sporto entuziastai. Tokiomis kameromis taip pat naudojasi fotografai, menininkai, tinklaraštininkai, socialinių tinklų žvaigždės ir nuomonės formuotojai.

Veiksmo kameros vertinamos dėl savo patrauklios, prieinamos kainos, kompaktiško dydžio, atsparumo ir aukštos kokybės vaizdo įrašų. Tokios kameros yra itin tvirtos, sugeba filmuoti net 4 ar 5K raiška ir pasižymi puikiomis vaizdo stabilizavimo savybėmis, kurios ypač praverčia vaizdą fiksuojant judesyje.

Naujausias „GoPro Hero9“ modelis

Bėgant metams „GoPro“ kameros smarkiai patobulėjo. Naujausias modelis „GoPro Hero9“ turi specialią „HyperSmooth 3.0“ vaizdo stabilizavimo technologiją, kuri leidžia naudoti kamerą pačiomis ekstremaliausiomis sąlygomis, o įspūdinga 5K raiška padeda išryškinti smulkiausias detales net priartinus vaizdą. Be to, ji gali ne tik filmuoti,  bet ir daryti detalias 20 MP raiškos nuotraukas.

Šis kameros modelis turi du ekranus. Didesnis galinis ekranas su jutikliniu artinimu ir naujasis priekinis ekranas padeda lengvai kadruoti asmenukes bei intuityviai valdyti kamerą.

Fotografavimo ir filmavimo nustatymų rinkinys leidžia kamerą pritaikyti savo reikmėms. Čia galite įjungti naudingą „HindSight“ funkciją, kuri leis jums būti visada pasiruošusiems pradėti filmavimą ir užfiksuos 30 sek. vaizdo praeityje. „LiveBurst“ padės nufilmuoti trumpus trijų sekundžių vaizdo įrašus, kurie idealiai tinka socialiniams tinklams. Tuo tarpu „TimeWarp 3.0“ technologija leis sukurti siurrealistinius pagreitinto judesio efekto vaizdo įrašus. Taip pat galėsite užfiksuoti filmavimo trukmę ir suplanuoti filmavimą iš anksto.

Šią veiksmo kamerą lengva patobulinti – galima ne tik priderinti kitus papildomus aksesuarus, bet ir pasikeisti patį kameros objektyvą. Ją galima pritaikyti ir tiesioginėms vaizdo transliacijoms, kurių raiška sieks 1080p. Naujame modelyje 30 proc. ilgiau veikianti baterija leis filmuoti ilgiau.

Veiksmo kamerų fanai jau laukia dešimtojo kameros modelio, kuris turėtų pasirodyti šių metų rugsėjį. Gerbėjai tikisi dar aukštesnės kameros rezoliucijos, sulėtinto judesio (angl. „Slow-motion“) funkcijos, belaidžio krovimo, technologijų naktiniam filmavimui, portreto režimo, naujų efektų ir dar daugiau papildomų aksesuarų.

Įvertinkite kameros patvarumą, vaizdo kokybę ir patogų valdymą

Rinkdamiesi veiksmo kamerą, pirmiausia atsižvelkite į savo poreikius ir pagalvokite kur dažniausiai ją naudosite – laipiojant kalnuose, lekiant snieglente, nardant po vandeniu, skrendant parasparniu, o gal tiesiog žygiuojant ar keliaujant.

Jei naudosite kamerą ekstremaliai veiklai, jums svarbu atsižvelgti į kameros stabilizacijos rodiklius, jos atsparumą dulkėms, vandeniui ir smūgiams, taip pat reikalinga kameros valdymo balsu funkcija. Aktualus ir kameros kompaktiškumas – svarbu, kad ji būtų lengva ir patogiai tvirtinama.

Žinoma, reiktų įvertinti kameros vaizdo ir garso kokybę, pagalvoti ar jums reikalinga tiesioginių transliacijų filmavimo funkcija. Taip pat atkreipkite dėmesį į kameros baterijos ištvermę. Pilnai įkrautos jos dažniausiai gali filmuoti 1,5 – 2 valandas.

Išmanūs įrankiai vaizdo įrašų redagavimui

Vien nufilmuoti vaizdo įrašo neužtenka. Kitas darbas – profesionaliai ir kokybiškai jį suredaguoti. Tai padės padaryti specialios išmaniosios programėlės. Aplikacija „GoPro Quik“ skirta būtent vaizdo įrašų ir nuotraukų tvarkymui.

Čia galėsite lengvai perkelti nuotraukas iš „GoPro“ ar bet kurios kitos kameros, automatiškai suredaguoti įrašus, pakeisti vaizdo greitį, uždėti pasirinktus filtrus, iškirpti netinkamas vietas ir kita. Be to, aplikaciją galėsite naudoti ir savo kameros valdymui.

Dar viena rekomendacija – tiek „iOS“, tiek „Android“ vartotojams pritaikyta „FilmoraGo“ programėlė. Joje rasite daugybę filtrų ir efektų, galėsite pridėti tekstus ir užrašus, pasirinkti lipdukus ir animuotus paveiksliukus, keisti vaizdo formatą, parinkti foninę muziką ir iškart pasidalinti savo kūriniu socialiniuose tinkluose ar „YouTube“ platformoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: