Laisvės frakcija (O.Posaškovos nuotr.).

Seimo Laisvės frakcija apie pirmąsias šimtą dienų Seime: „Nėra laiko būti naujokais“

Vasario 20 d. sueina šimtas dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Laisvės frakcija jame turi 11 mandatų. Jos seniūnė Ieva Pakarklytė sako, kad aktyvų darbą parlamente vertina kaip rinkėjų suteiktą mandatą imtis tikrų pokyčių, net jei kažkam tai atrodo per daug radikalu.

Laisvės frakcijos seniūnė I. Pakarklytė sako, kad vienas pagrindinių pirmųjų šimto dienų prioritetų buvo rasti efektyvius sprendimus, mažinančius pandemijos sukeltus padarinius. O kalbant apie ilgalaikius tikslus – užtikrinti liberalios darbotvarkės įtvirtinimą parlamente ir Vyriausybėje.

„Pirmosiomis dienomis daug dirbome tam, kad Laisvės partijos tikslų būtų siekiama ne tik Seime, bet jie atsispindėtų ir Vyriausybės programoje bei priemonių plane. Mums ypač svarbu įgyvendinti rinkimų kampanijos metu suformuotus uždavinius, todėl jiems pritarimo ieškojome ir koalicijoje. Jau pateikėme dekriminalizacijos projektą, kuriam buvo pritarta Seime, taip pat rengiami partnerystės ir asmenvardžių rašybos lotyniškais rašmenimis įstatymų projektai“, – sako I. Pakarklytė.

Seniūnės teigimu, frakcija veikia kaip komanda, ir pabrėžia kiekvieno nario svarų įsitraukimą į frakcijos ir viso Seimo veiklą. „Net dešimčiai frakcijos narių ši kadencija Seime yra pirmoji, tačiau neturėjome laiko būti naujokais – iškart maksimaliai įsitraukėme į darbus. Šiuo metu taip pat intensyviai ruošiamės pavasario sesijai. Žvelgiant į frakcijos kolegų iniciatyvas, akivaizdu, kad nesame tik dviejų klausimų partija. Seime aktyviai veikiame žmogaus teisių, švietimo, ekonomikos, sveikatos, lyčių lygybės, gyvūnų gerovės ir kitose srityse. Mūsų deleguoti ministrai ekonomikos ir inovacijų, teisingumo bei susisiekimo ministerijose ėmėsi ilgai lauktų pokyčių“, – teigia I. Pakarklytė.

Seimo Pirmininko pavaduotojas Vytautas Mitalas kaip vieną iš svarbiausių rudens sesijos pokyčių parlamente išskiria nuotolinio darbo įtvirtinimą.

„Seimo darbo modernizavimas buvo būtinas norint užtikrinti svarbiausių sprendimų priėmimą net ir sudėtingiausiomis pandemijos sąlygomis. Nors buvo daug abejojančių ar net atvirai prieštaraujančių tam, mums pavyko įtikinti absoliučią daugumą Seimo. Pasitikėjimas Seimu augs tik tada, kai jis ne vysis Lietuvos ir pasaulio realijas, bet savo darbais ir idėjomis bus priekyje, rodys pavyzdį“, –  pastebi V. Mitalas.

Parlamentaras mano, kad šis Seimas turi šansą pagerinti įvaizdį visuomenės akyse.

„Darbotvarkėje – teisėkūros kultūros gerinimas. Asmeniškai sieksiu, kad Seimo institucija nebūtų „įstatymų kepykla“. Visi siūlomi teisės aktai turi būti parengti kokybiškai, įvertintos alternatyvos – kad jie būti naudingi žmonėms. Vienam įstatymui priimti skiriamo laiko pastarųjų kadencijų metu vis mažėjo, su tuo mažėjo ir galimybių priimti kokybiškus įstatymų projektus. Tokią įstatymų infliaciją galime ir turime sustabdyti“, – teigia V. Mitalas.

Laisvės frakciją Seime sudaro 11 narių: Aušrinė Armonaitė, Ieva Pakarklytė, Marius Matjošaitis, Vytautas Mitalas, Silva Lengvinienė, Artūras Žukauskas, Monika Ošmiaskienė, Tomas Vytautas Raskevičius, Kasparas Adomaitis, Morgana Danielė, Evelina Dobrovolska.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: