Pixabay nuotr.

Šeimoms, praradusioms pajamas per karantiną, numatoma sudaryti galimybę gauti didesnius vaiko pinigus

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis siekiama šeimoms, praradusioms pajamas per karantiną, sudaryti galimybę pretenduoti į didesnius vaiko pinigus.

Universalios išmokos vaikui (vaiko pinigų) dydis nuo 2020 m. sausio 1 d. siekia 60,06 Eur. Šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 1 ar 2 vaikus (vertinant šeimos pajamas), ir šeimoms, auginančioms 3 ir daugiau vaikų bei neįgalius vaikus (nevertinant pajamų), papildomai skiriama 40,17 Eur.

Nepasiturinčia šeima laikoma tokia, kurioje vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 250 eurų, neskaitant pačių vaiko pinigų ir dalies darbo užmokesčio. Tačiau, kai vertinamos šeimos pajamos, šiuo metu atsižvelgiama į 12 mėnesių laikotarpį.

Teikiamomis pataisomis siūloma, kad vertinant nepasiturinčios šeimos pajamas būtų atsižvelgiama ne į 12, o į 3 mėnesių pajamas. Didesnė išmoka būtų skiriama 3 mėnesiams, kad daugiau šeimų, praradusių pajamas per karantiną, galėtų gauti po 100 eurų vienam vaikui.

Ši nauja nuostata galiotų 6 mėnesius po ekstremalios situacijos ir karantino pabaigos. Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, papildomai didesnius vaiko pinigus galėtų gauti apie 33 tūkst. vaikų.

Seimas kartu pradėjo svarstyti Seimo nario Tomo Tomilino pristatytus alternatyvius Išmokų vaikams įstatymo pakeitimus, kuriomis taip pat siekiama sudaryti galimybę gauti papildomą išmoką vaikui šeimoms, kurių pajamos sumažėjo po karantino paskelbimo, tačiau vidutines mėnesio pajamas išmokai gauti siūloma apskaičiuoti pagal nuo 2020 m. kovo 16 dienos praėjusių kalendorinių mėnesių iki kreipimosi ar teisės gauti išmoką atsiradimo dienos pajamas.

Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete. Galutinis balsavimas dėl šio klausimo numatomas gegužės 7 d.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: