Šiemet dzūkų mergos gali likti nuogos

Šiemet Lietuvą užplūdę rekordiniai karščiai ir gana netolygiai pasiskirstę krituliai gali atimti iš arčiau miškų gyvenančių lietuvių papildomas pajamas. Gerokai vėlavęs pavasaris, o birželį užplūdę karščiai nualino žemuoges, išdegino miško avietes ir gerokai sumažino mėlynių derlių. Grybų irgi galima ieškoti nebent su žiburiu, tačiau ir tai gali nepadėti, todėl šiai vasarai labai tinka senas posakis: „Jei ne grybai ir ne uogos dzūkų mergos būtų nuogos”.

Pernai liepą iš Panevėžio rajono miškų žmonės grybus, tiesa, irgi bangomis, vilko krepšiais. Dygo baravykai, raudonviršiai, voveraitės (pirmieji pasirodė apie birželio vidurį) ir kiti, o nuo raudonai taškuotų musmirių tiesiog raibo akys. Šiemet bent jau kol kas ir bent daugelyje Panevėžio rajono, ypač pietinėje jo dalyje miškų nėra ne tik grybų, bet ir šungrybių. Tiesa, liepos pradžioje Ramygalos apylinkėse pavyko užtikti porą raudonviršių, tačiau vienas iš jų kažkodėl buvo supelijęs.

Panevėžio centriniame turguje pirmosios voveraitės pasirodė birželį, tačiau, kaip žinia, jos buvo atvežtos iš Varėnos miškų. Teko girdėti, jog po saujelę jų galima buvo rasti ir Žaliojoje girioje, tačiau prasidėjusi sausra ir joms užkirto visas galimybes augti. Beje vienur bei kitur buvo pasirodę paąžuolių, tačiau kai kurie lietuviai jų dėl juodavimo nevertina. O pakanka šiuos grybus supjaustyti ir pamirkyti kelis kartus pakeičiant vandenį ir gausis ne prastesni už baravykus grybai. Tiesa, paąžuoliai labai kirmija, o tai parodo, kad jie puikūs grybai.

Šią savaitę centriniame Panevėžio turguje šalia voveraičių jau pasirodė ir baravykų bei raudonviršių. Krepšelis rudagalvių buvo įvertintas 40 eurų, o raudongalvių – 30 eurų, Grybai gana greitai nuo prekystalio dingo, o pirkėjai dėl kainos net nesiderėjo. Grybų pardavėjai grybavimo vietų neišdavė, tačiau kiti turgaus prekiautojai spėjo, kad jie buvo rinkti kažkur netoli Panevėžio, nes pardavėjai juos atvežė dviračiais.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: