Skubiosios pagalbos tarnybas bus galima išsikviesti tik numeriu 112

Rugsėjo 30 d. Bendrajame pagalbos centre (BPC) buvo surengta spaudos konferencija, kurios metu žurnalistai  informuoti, jog nuo šių metų spalio 1 d. priešgaisrines gelbėjimo pajėgas, policiją ir greitosios medicinos pagalbos tarnybą Lietuvoje bus galima išsikviesti vieninteliu skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeris – 112. Iki šiol vis dar egzistavę senieji priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos numeriai 01, 101, 011, policijos numeriai 02, 102, 022 ir greitosios medicinos pagalbos tarnybos numeriai 03, 103, 033 viešuosiuose ryšio tinkluose bus nebenaudojami.

Spaudos konferencijoje dalyvavo BPC viršininkas Audrius Čiuplys, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos Tinklų reguliavimo departamento Išteklių ir paslaugų skyriaus vedėjas Darijus Mickus, VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Zdislavas Skvarciany, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius.

BPC viršininkas Audrius Čiuplys teigė, kad išjungus šiuos numerius BPC darbo krūvis nepadidės. „Visi skambučiai senaisiais priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir policijos numeriais į BPC yra nukreipiami dar nuo 2013 metų sausio, o skambučių srautai greitosios medicinos pagalbos tarnybos numeriais buvo perimti šių metų kovą. Jie priimami ir aptarnaujami tokiu pat būdu, kaip ir skambučiai numeriu 112, – sakė A. Čiuplys. – Todėl senųjų pagalbos tarnybų numerių išjungimas nedarys įtakos BPC veiklai. O gyventojams nuo šiol pakaks žinoti tik vieną lengvai įsimenamą numerį 112, kuris veikia „vieno langelio“ principu.“

Pasak A. Čiuplio, yra ir daugiau šių pokyčių privalumų. Vienas jų – skambučiams numeriu 112 suteikiama pirmenybė ryšio tinkluose. Piko valandomis, kai yra dideli skambučių srautai, tai padeda lengviau prisiskambinti ir sutaupyti laiko, kuris, reaguojant į pagalbos prašymus, yra labai svarbus. Skambinant numeriu 112 taip pat gaunami vietos nustatymo duomenys, kuriuos BPC teikia mobiliojo ryšio operatoriai ir siunčia pats išmanusis mobiliojo ryšio įrenginys. Be to, Lietuvoje numeriu 112 galima skambinti ir be SIM kortelės, todėl skubiąsias pagalbos tarnybas galima išsikviesti net tais atvejais, kai negalima prisijungti prie savo mobiliojo ryšio operatoriaus tinklo ar dėl kažkokių aplinkybių yra apribotas paslaugų teikimas. Na, o mobiliojo ir fiksuoto ryšio operatoriams taip pat bus daug paprasčiau užtikrinti skubiosios pagalbos linijos veikimą, kai liks tik vienas skubiosios pagalbos telefono numeris vietoj anksčiau buvusių dešimties.

Spaudos konferencijos metu Ryšių reguliavimo tarnybos Tinklų reguliavimo departamento Išteklių ir paslaugų skyriaus vedėjas D. Mickus apžvelgė numerio 112 ir kitų numerių atsiradimą Lietuvoje ir numatomus pokyčius mobiliojo ryšio operatoriams.

VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Z. Skvarciany kalbėjo apie greitosios medicinos pagalbos ir BPC bendradarbiavimą ir 6 mėnesių patirtį, kol buvo perimti numerių 03, 103, 033 srautai, paaiškino, kaip vyksta informacijos perdavimas GMP stočiai iš BPC ir informavo apie naują numerį 113, kuriuo teikiamos konsultacijos gyventojams, kai nėra poreikio GMP brigadai atvykti į įvykio vietą.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas S. Gagas apžvelgė policijos patirtį nuo to laiko, kai BPC priima pagalbos prašymus numeriu 112 ir kaip vyksta informacijos perdavimas iš BPC policijos ekipažams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: